Resident Evil 9’un ‘Serinin En Büyük Bütçesine’ Sahip Olduğu İddia Ediliyor!

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Resident Evil’ın önde gelen isimlerinden biri, 2018’den bu yana geliştirme aşamasında olduğu bildirilen Resident Evil 9’un franchise tarihindeki en büyük bütçeye sahip olduğunu iddia etti. İddiaya göre, 2017’de Resident Evil 7’nin piyasaya sürülmesinden bu yana devam eden ve köklü Resident Evil formülüne tam bir revizyon getiren yayını sona erdirecek anıtsal bir başlık.

Resident Evil 9'un 'Serinin En Büyük Bütçesine' Sahip Olduğu İddia Ediliyor!

En Büyük En İyi mi Demek?

Dusk Golem (içeriden biri) Resident Evil 9’un Capcom’a oldukça pahalıya mal olduğunu açıkladı, ancak bunun nedeni serinin şimdiye kadarki en büyük oyunu olması. 2018’den bu yana geliştirilmekte olmasına rağmen, 2025’e kadar piyasaya sürülmeyeceği bildiriliyor, bu yüzden hala biraz beklemek gerekiyor.

Buna ek olarak Dusk Golem, oyunun Resident Evil Village’ın (8) ‘doğrudan devamı’ olmayacağını, ancak mevcut bölünmeyi sona erdirecek ve yeni bir Resident Evil neslini başlatacak yepyeni bir oyun olacağını vurguladı. Son sızıntılarda, Resident Evil 9’un ‘batıdaki bir hayalet kasabada’ geçeceği ve Village gibi efsanevi yaratıklar içereceği öne sürüldü.

Resident Evil oyunlarının birinci şahıs tabanlı serisinin sona ermesine hazır mısınız?

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon