Whatsapp ”Alternatif Profil” Özelliğini Test Ediyor

Büşra Koça
A+A-
Reset

WhatsApp’ın en son Android beta sürümünde önemli bir güncelleme keşfedildi: “Alternatif Profil” adlı yeni bir özellik. Bu özellik, kullanıcıların ikinci bir ad ve profil resmi belirlemelerine olanak tanıyacak.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, yeni bir özelliği test ediyor. Uygulamanın 2.23.24.4 kodlu Android beta sürümünde bulunan bu geliştirme aşamasındaki özellik, kullanıcıların “alternatif profil” oluşturmalarına izin verecek. Peki, bu yeni özellik tam olarak ne işe yarayacak?

Whatsapp ''Alternatif Profil'' Özelliğini Test Ediyor

WhatsApp, kullanıcıların adlarını ve profil fotoğraflarını herkese veya belirledikleri kişilere gösterme seçeneği sunar. Ancak, bazı kullanıcılar bu bilgileri hiç kimseye göstermek istemeyebilir. İşte “Alternatif Profil” özelliği, bu noktada devreye giriyor. Kullanıcılar, ana profil adı ve resminin yanı sıra farklı bir ad ve resim kullanma olanağına sahip olacaklar. Rehberlerinde kayıtlı olmayan ve dolayısıyla kişisel bilgilere erişimi olmayan kullanıcılar, bu alternatif profil bilgilerini görebilecekler. Böylece WhatsApp kullanıcıları, daha fazla gizlilik kontrolüne sahip olacaklar. Test aşamasında olan bu özelliğin ne zaman geleceğine dair bir açıklama yapılmadı.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon