Samsung’un Kendi Tarayıcısı Samsung Internet’in PC Sürümü Yayınlandı

Büşra Koça
A+A-
Reset

Teknoloji devlerinden Samsung PC’ler için kendi tarayıcısı olan Samsung Internet’i Windows işletim sistemine getirdi.

Samsung’un internet tarayıcısı, Güney Koreli teknoloji devinin ürün yelpazesine eklenerek Windows işletim sistemli bilgisayarlarda kullanılmaya başlandı. Samsung Internet, Microsoft Store dışında bağımsız bir şekilde Windows platformunda erişilebilir.

Chromium tabanlı olan bu tarayıcı, kullanıcılara açık sekmeleri, yer imlerini ve kayıtlı sayfaları içe aktarma imkanı sunmanın yanı sıra, bir Samsung hesabıyla giriş yapıldığında bağlı telefonun geçmişine göz atma olanağı sağlıyor. Ancak, şu anda parola senkronizasyonu mümkün değil. Gelecekte Samsung’un bu tarayıcıya parola senkronizasyonu özelliğini ekleyeceği öngörülüyor. Tarayıcı, Chrome Web Mağazası’ndaki uzantıları desteklerken, açık ve koyu modları da içeriyor.

Samsung Internet’i kullanmak isteyenlerin Windows 10 veya daha yeni bir işletim sistemine sahip olmaları ve 130MB boş alan bulunması gerekiyor.

Samsung Internet’in masaüstü sürümü, genel yapısı bakımından Google Chrome’a benzerlik gösteriyor. Kontrol ettiğimiz kadarıyla, şu an için Samsung Internet’in masaüstü sürümünün Türkiye’de erişime açık değil. Ancak, bu durumun yakın bir gelecekte değişecektir. Eğer Samsung Internet’in Microsoft Store üzerindeki sayfasına erişmek istiyorsanız, buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon