Spotify, Podcastlere Yorum Özelliği Getiriyor!

Büşra Koça
A+A-
Reset

Spotify, podcast dinleyicilerinin artık platformda yorum yapmalarına olanak tanıyacak yeni bir özellik duyurdu. Spotify kullanıcılarının önemli bir kısmı podcast dinlemek için platformu kullanıyor. Salı günü devreye alınan bu yeni özellikle birlikte, bazı podcast içeriklerinde yorum yapabilme imkanı tanındı. Bu yorumlar, YouTube’daki yorum sistemine benzer şekilde çalışacak.

Yapılan yorumların kontrolü içerik oluşturucuların elinde olacak. İçerik sahipleri, gelen yorumlara yanıt verebilecek ve onları beğenebilecekler. Ayrıca hangi yorumların sayfalarında görüneceğine de kendileri karar verebilecekler.

YouTube ile rekabet artacak

Spotify, Podcastlere Yorum Özelliği Getiriyor!

Bu yeni özellik, Spotify’ın podcast dinlenmeleri konusunda YouTube ile rekabetini artırmayı hedefliyor. Daha önce Spotify, video podcastler için de testlere başlamış ve 2022 yılında geniş çaplı bir lansman gerçekleştirmişti. Şirketin verilerine göre şu anda platformda 250 binden fazla video podcast bulunuyor.

Spotify, yorumlar özelliği ile içerik oluşturucularına topluluklarını güçlendirmeleri için daha fazla yöntem sunmayı amaçlıyor. Bu sayede dinleyici kitlesi oluşturma ve podcast dinlenmelerini artırma fırsatı sağlanıyor. Spotify’ın verilerine göre, bu tür etkileşimlere giren kullanıcılar, etkileşimde bulundukları içerikleri 30 gün içinde dört kat daha fazla dinliyor.

Yorum yapma özelliği isteğe bağlı olacak ve tüm Spotify kullanıcılarına açılması biraz zaman alacak. Ancak Spotify, içerik üreticileri için farklı alternatifler üzerinde de çalışıyor. Bu yeni özellik, önümüzdeki ay içinde tüm Spotify kullanıcılarını kapsayacak şekilde genişletilecek.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon