TCL C745 Oyun Televizyonunu Satışa Çıkardı

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Dünyanın en çok satan ikinci , 98 inç TV kategorisinin lider markası TCL Electronics’in oyuncular için geliştirilmiş, performans ve yüksek yenileme hızı sunan yeni QLED 4K TV’si TCL C745 Bilkom güvencesiyle satışa çıktı.

TCL’nin gelişmiş oyun televizyonu serisi, görüntü yenileme hızı, düşük gecikme süresi ve sınıfının en iyi görsel-işitsel performansıyla öne çıkan, TCL’in gelişmiş oyun televizyonu serisi; 55, 65 ve 75 inçlik modelleriyle, Bilkom’un geniş online ve fiziksel satış ağında tüketicilerle buluşuyor.

TCL C745, 144Hz değerindeki VRR yenileme hızıyla, yüksek çözünürlüklü bir oyun deneyimine imza atıyor. Bu özellik, yüksek performanslı oyunlardaki, görüntü kayması ve bulanıklık gibi sorunları tamamen ortadan kaldırıyor.

C745, Game Master 2.0 özelliği ile oyun görsellerini en iyi şekilde optimize ediyor ve oyun deneyimini bir üst seviyeye taşımayı amaçlıyor. 144Hz değişken yenileme hızı, akıcı ve etkileyici bir oyun performansı sunarken, Düşük Gecikme Modu (ALLM) yaklaşık 6 ms’lik düşük gecikme süresiyle bu akıcılığa katkıda bulunuyor. Ayrıca, Gölge Geliştirme özelliği de oyunlardaki önemli detayların gözden kaçmasını engelliyor.

TCL C745, Dolby Vision IQ ve HDR10+ gibi çeşitli HDR formatlarını destekleyerek geniş bir oyun kaynağı yelpazesine uyum sağlayabiliyor. AMD FreeSync Premium Pro özelliği sayesinde akıcı ve doğal bir görsel deneyim sunarken, kullanıcılar PC ve konsol oyunlarında daha önce deneyimlemedikleri bir akıcılığı yaşama fırsatı buluyorlar.

Gerçekçi detaylar

C745, oyun tutkunlarına kendilerini sahada hissettirecek bir görsel deneyim için, optik mikro LED arka ışığın kullanıcılar tarafından kontrol edilmesine de olanak sağlıyor. Cihazın bölgesel karartma özelliği ise oyuncuların ekranın belli bölgelerindeki ışık ve gölge dengesini manuel olarak yapılandırmasına imkan sağlıyor. Bu da kontrast ve renk dengesini iyi şekilde kuran özelliklerden biri olarak öne çıkıyor.

Daha gerçekçi bir görüntüleme deneyimini sağlamak için geliştirilen AiPQ Processor 3.0 ise görüntü içeriğini tanımlamak ve sınıflandırmak için akıllı algoritmalar kullanıyor. Böylece, parlaklık, kontrast, renk ve çözünürlük gibi dört farklı boyuttaki kalite parametreleri, yapay zeka desteğiyle otomatik olarak ayarlanabiliyor.

TCL C745, HDR 1000nit yüksek parlaklık ve %94 DCI-P3 geniş renk gamı desteğine sahip Dolby Vision özelliği ile sinematik görsellere imza atarken, renk ve parlaklık performansı özelinde de önemli bir fark yaratıyor. Bu da detay ve derinlik arayışındaki oyun tutkunlarına daha gerçekçi bir deneyim vaat ediyor.

Dolby Atmos ile 3D Surround ses deneyimi

Oyun deneyimine odaklandığımızda, ses kalitesi görselliğin yanında en az onun kadar önemlidir. TCL C745 modeli, en üst düzey ses sertifikasyonu olan Dolby Atmos ile gerçekçi 3D surround ses deneyimini sunarak bu gerekliliği karşılıyor. Sadece sol ve sağ kanalların ötesine geçerek, Dolby Atmos’un sağladığı ortamda işlenen ve optimize edilen sesler, kullanıcıların oyunun içine tam anlamıyla dalmasını sağlıyor.

Bu ses ve görsel deneyimi, TCL C745’e aynı zamanda IMAX Enhanced sertifikası da kazandırıyor. Bu sertifika sayesinde kalibrasyon, çözünürlük, renk, parlaklık, kontrast ve ses performansı gibi alanlarda en yüksek standartlar temsil edilir. Kullanıcılar, kendilerini her açıdan benzersiz bir oyun atmosferinin içinde hissedecekler.

TCL C745 modeli, Bilkom’un geniş online ve fiziksel satış ağı aracılığıyla tüketicilere sunulmaya başlamış durumda.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon