Tecno Phantom V Flip’in Tüm Özellikleri 22 Eylül Lansmanından Önce Sızdırıldı!

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Tecno geçtiğimiz günlerde Tecno Phantom V Flip’i 22 Eylül’de tüm dünyada duyuracağını doğruladı. Son raporlar, ülkenin katlanabilir ekranlı ilk kapaklı telefonu hakkında birçok bilgiyi ortaya çıkardı. Lansman öncesinde Paras Guglani cihazın teknik özelliklerini sızdırdı. İşte sızıntı yoluyla ortaya çıkan ayrıntılar.

Sızıntı kaynaklarına göre, Tecno Phantom V Flip (AD11 model numarası), katlanmamış durumda 172,35 x 74 x 7,05 mm ölçülerine sahip olacak. Katlandığında kalınlığı 15,1 mm’e çıkacak. Cihazın iç tarafında, 6,9 inçlik katlanabilir AMOLED ekran bulunacak, bu ekran 1080 x 2460 piksel FHD+ çözünürlük sunacak ve 20,5:9 en-boy oranına sahip olacak. Özçekimler için ise cihaz 32 megapiksel ön kamera ile donatılmış olacak.

Arka tarafta, Phantom V Flip’in 1,32 inçlik bir kapak ekranı bulunacak, bu ekran 466 x 466 piksel çözünürlüğe sahip olacak. Cihazın arka panelinde ayrıca otofokus destekli 64 megapiksel birincil kamera ve ultra geniş lens gibi görünen 13 megapiksel ikincil bir kamera bulunacak.

Phantom V Flip, USB-C bağlantı noktası üzerinden hızlı şarj desteği sunacak ve 4.000 mAh kapasiteli bir pil ile donatılmış olacak. Ne yazık ki, sızıntı kaynakları şarj hızı veya kullanılacak çip hakkında bilgi vermiyorlar. Daha önceki sızıntılara göre, cihazın Dimensity 8050 çipine sahip olabileceği öne sürülmüştü. Yeni sızıntılara göre ise Phantom V Flip, 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı sunacak.

Cihaz, Wi-Fi 802.11ax, Bluetooth 5.3 ve 5G bağlantı özelliklerine sahip olacak, 14 farklı 5G bandını destekleyecek. Üstünde HiOS 13 arayüzü bulunan Android 13 işletim sistemi ile ön yüklenmiş olarak gelecek.

Fiyat konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmış değil, ancak sızıntılara göre Phantom V Flip, Minimal Siyah, Film Beyazı ve Cezayir Menekşesi Moru gibi farklı renk seçenekleriyle sunulacak.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon