Threads, ‘Gündemdekiler’ Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Büşra Koça
A+A-
Reset

Meta, gün geçtikçe Threads’e yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Bu sefer Topics özelliğini getirmek için çalıştığını görüyoruz. Yani artık gündemdekileri X platformunda ki gibi görebileceğiz.

Meta, Threads’in Trendi Topics bölümüne sahip olacağını resmi olarak doğrulamadı ancak, bir Meta çalışanı yanlışlıkla bu özelliği çalışırken gösteren bir ekran görüntüsü yayınladı. Gönderi, uygulama geliştiricisi Willian Max tarafından fark edildi ve ekran görüntüsünü, bariz nedenlerden ötürü çalışanın adını gizleyerek yeniden yayınladı.

Gördüğümüz gibi, arayüz oldukça basit. Threads’te en çok yorum yapılan konuların sıralamasını ve her bir konudaki gönderi sayısını gösteriyor. Trend Konular, kullanıcıların anahtar kelimelere göre diğer kullanıcıların herkese açık gönderilerini bulmalarına olanak sağlamak için yakın zamanda genişletilen Arama sekmesinde görünecek.

Bu ekran görüntüsü Threads uygulamasının dahili bir versiyonundan alındığı için, özellik herkese açıldığında nihai arayüzün bu olup olmayacağı belli değil. Ancak Meta çalışanlarının halihazırda tamamen işlevsel bir Trend Topics özelliğine erişimi olduğu göz önüne alındığında, yakında herkese açık olacağını düşünüyoruz.

Threads’in yeni özelliği böyle gözükecek;

Threads, 'Gündemdekiler' Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Birkaç hafta önce Threads, kullanıcıların oturumu kapatıp açmak zorunda kalmadan hesaplar arasında kolayca geçiş yapabilmelerini sağlayan önemli bir güncelleme yayınladı. Ağustos ayında Meta, Threads’in web sürümünü kullanıma sunarak kullanıcıların sosyal ağa bilgisayar üzerinden erişebilmelerini sağladı. iOS uygulaması yalnızca iPhone için optimize edildiğinden, web sürümü iPad’de de harika çalışıyor. Bu güncellemelerle Threads eksikliklerini gidererek kullanıcıları platforma çekmek için elinden geleni yaptığını gösteriyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon