Threads’e Hashtag Özelliği Geliyor!

Büşra Koça
A+A-
Reset

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Threads’in gönderileri ilgi alanlarına ya da temalara göre kategorize etmek için Threads’teki konuları etiketleme özelliğini test etmeye başlayacağını duyurdu. Kullanıcılar “#” sembolünü kullanarak etiketler özelliğini çağıracak olsa da, etiketler gösterildiğinde aslında “#” sembolü görüntülenmeyecek. Bunun yerine tıklanabilir mavi bağlantılar olarak görünecek.

Şirket TechCrunch’a yaptığı açıklamada, testin ilk olarak Avustralya’da başlayacağını ve Threads ekibinin daha sonra kullanıcı geri bildirimlerine dayanarak deneyimi yineleyeceğini söyledi. Zuckerberg duyurusunda daha fazla ülkenin “yakında” etiketleri test edebileceğini belirtti.

Threads'e Hashtag Özelliği Geliyor!

Yeni etiketleri kullanmak için Threads uygulamasında yeni bir # düğmesine dokunacak veya klavyenizi kullanarak sembolü ve ardından metni yazacaksınız. Yazmaya başladığınızda, etiketinizi otomatik olarak tamamlamanıza yardımcı olmak için çeşitli etiketler görünecek veya sıfırdan yeni bir etiket oluşturabileceksiniz. Etiketi seçip gönderinizi yayınladıktan sonra, herkes aynı konudaki diğer ilgili gönderileri görmek için etikete tıklayabilir. Başka bir deyişle, X’in(Twitter) hashtag’leri gibi çalışacak.

Ayrıca X’ten farklı olarak Threads, bir gönderide aynı anda yalnızca bir etikete izin verecek – şirketin muhtemelen spam’i azaltmak için aldığı bir karar. Spam gönderenler, gönderilerinin aramada keşfedilmesini sağlamak için genellikle bir gönderiyi çok sayıda popüler ve trend etiketle dolduruyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon