Twitter Geri mi Geliyor? Elon Musk’a Açılan Şok Dava

A+A-
Reset

Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra platform üzerindeki değişikliklerle gündemden düşmüyor. Ünlü işadamı, platformun adını “X” olarak değiştirdiğinde, Twitter’ın önde gelen bir marka olması ve daha önce birçok markanın “X” lisansı almasından dolayı sorunlarla karşılaşabileceği konuşuluyordu. Ancak şimdi Elon Musk, X (Twitter) üzerinde ticari marka hakları ihlali davasıyla karşı karşıya.

Son haberlere göre, Amerika Birleşik Devletleri’nde “X Social Media” adını resmi olarak tescil ettiren bir reklam ajansı, Elon Musk’ın şirketini ticari marka haklarını ihlal etmekle suçluyor. Ajans, bu ihlalin haksız rekabet ve çeşitli iş uygulamalarına yol açtığını iddia ediyor ve X’in, Elon Musk’ın yaptığı değişiklikler nedeniyle gelir kaybına uğradığını belirtiyor.

Şu an için X’in isminin tekrar değişip değişmeyeceği konusunda resmi bir açıklama yapılmış değil. Ancak yetkililer, davanın X Social Media lehine sonuçlanma olasılığının düşük olduğunu düşünüyorlar.

Elon Musk’ın Twitter’ı X olarak yeniden adlandırmasının yarattığı bu hukuki sorunlar, ilerleyen günlerde nasıl bir sonuç doğuracak, bekleyip görmemiz gerekecek.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon