WhatsApp ‘Gruplarına İsim Vermenize Gerek Kalmayacak’ Özelliğini Duyurdu

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, WhatsApp’ın yakında kullanıcıların isim vermek zorunda kalmadan yeni grup sohbetleri oluşturmalarına izin vereceğini duyurdu. İsimsiz gruplara bunun yerine katılımcılarına göre otomatik olarak oluşturulan bir isim verilecek. Zuckerberg tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsünde, “Rocco & Li-Chen” başlıklı böyle bir grubu görebiliyoruz.

WhatsApp 'Gruplarına İsim Vermenize Gerek Kalmayacak' Özelliğini Duyurdu

Küçük bir özellik olsa da, her bir grup sohbetini adlandırmak zorunda olmamak, tek seferlik etkinlikler için grup mesajları gönderdiğiniz zamanlar için yararlı olabilir.

İsimsiz gruplar, normalde bir WhatsApp grubuna katılabilecek binden fazla kişi yerine altı katılımcıyla sınırlı olacak. Uygulama, bir grup adı oluşturmak için kişileri tek tek kaydettiğiniz adları kullanacak, bu da grup adlarının farklı katılımcıları için farklı görüneceği anlamına geliyor (yani “Anne” olarak kaydedilmiş bir kişiniz varsa, grup sohbeti adında “Anne” göreceksiniz).

Yeni otomatik grup adlandırma özelliği önümüzdeki günlerde iOS, Android, web ve macOS’ta WhatsApp kullanıcılarına sunulacak.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon