WhatsApp Tek Seferlik Sesli Mesaj Özelliğini Kullanıma Sundu, Peki Nasıl Gönderilir?

Büşra Koça
A+A-
Reset

WhatsApp, kullanıcılara sunduğu tek seferlik mesaj özelliğini artırarak, fotoğraf ve video paylaşımlarının yanı sıra sesli mesajlara da entegre etmeye başladı. Bu özellik, kullanıcıların hizmetine sunuldu.

Geçmişte, WhatsApp’ın tanıttığı tek seferlik fotoğraf veya video gönderme seçeneği, gönderilen medyanın belirli bir süre boyunca görüntülenmesine ve ardından otomatik olarak silinmesine izin veriyordu.

Birkaç ay önce ortaya çıkan bilgilere göre, WhatsApp, aynı konsepti sesli mesajlar için de uygulamaya koymayı planlıyordu. Uzun bir test sürecinden sonra, bu özellik artık kullanıcıların kullanımına açıldı. Yeni özellikle, gönderilen sesli mesajların bir kez dinlendikten sonra otomatik olarak silinmesine imkan tanınıyor. Bu, ses kaydını alan kişinin, mesajı daha sonra tekrar dinleme olanağını ortadan kaldırıyor. Kullanıcılar, kaybolan sesli mesajlara tekrar ulaşamayacakları için dikkatli olmalıdır; aynı zamanda alıcılar, dinlerken yanlışlıkla kapatmaları durumunda mesaja erişemeyecekler.

WhatsApp Tek Seferlik Sesli Mesaj Özelliğini Kullanıma Sundu, Peki Nasıl Gönderilir?

Bu yeni özellik, ses kaydı göndermenin popülerleştiği bir dönemde, kullanıcıların tercihlerine uygun bir seçenek sunuyor. Özellikle güvenlik önemli bir faktör olduğunda, şifreler, kart bilgileri veya özel konular gibi hassas bilgileri paylaşırken tek seferlik sesli mesajlar güvenli ve kullanışlı bir alternatif olarak öne çıkıyor.

WhatsApp, tek seferlik sesli mesaj özelliğini “önümüzdeki günlerde” dünya genelinde kademeli olarak kullanıma sunacağını belirtiyor. Bu nedenle, henüz bu güncellemenin size ulaşmış olmayabileceğini, ancak birkaç hafta içinde tüm kullanıcılar için erişilebilir olacağını söylemek mümkün.

Tek seferlik sesli mesaj nasıl atılır?

WhatsApp Tek Seferlik Sesli Mesaj Özelliğini Kullanıma Sundu, Peki Nasıl Gönderilir?
  • Tek seferlik sesli mesaj göndermek istediğiniz sohbeti açın.
  • Ses kaydetme kısmına basın.
  • Sağ taraftaki “1” yazan butona dokunun.

Ekran görüntülerine göz attığımızda, tek seferlik sesli mesajların kullanımı için ses kaydı sırasında görünen özel bir buton olduğunu gözlemliyoruz. Bu buton, genellikle “tek seferlik simgesi” olarak adlandırılan ve içinde “1 rakamı” bulunan bir sembol içeriyor. Bu özel butona tıklandığında, ses kaydı otomatik olarak tek seferlik olarak gönderilir.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon