WhatsApp, WEB ve Masaüstü Sürümüne Tek Seferlik Medya Gönderme Özelliği Geri Geliyor

Büşra Koça
A+A-
Reset

Geçen yıl, masaüstü sürümlerinden tek seferlik görüntü gönderme özelliğini kaldıran WhatsApp, bu özelliği tekrar aktifleştireceğini duyurdu. Kullanıcı memnuniyeti konusunda rekabet halinde olan popüler sohbet uygulamaları arasında özellikle Telegram ve WhatsApp öne çıkıyor. Ancak, WhatsApp’ın masaüstü versiyonu, diğer platformlara kıyasla kullanıcılar arasında geri planda kalmıştı.

Bu durumun nedeni, uygulamanın telefondan bağımsız olarak kullanılamaması, genel hantal bir deneyim sunması, veri aktarım sorunları ve benzer problemlerdi. Ancak son zamanlarda, bu sorunları aşarak başarılı bir uygulama haline gelen WhatsApp, kullanıcıların işini kolaylaştıracak bir özelliği daha tekrar hayata geçiriyor.

Daha önce, bir kişi size tek seferlik görüntülenebilen bir medya dosyası gönderdiğinde, WhatsApp’ın masaüstü ve web sürümleri bu medyayı görüntülemenize izin vermiyordu. Mesajı açtığınızda, görseli görebilmek için mobil cihaza geçmeniz gerektiği belirtiliyordu.

Bu durum, bilgisayarda WhatsApp kullanırken, özellikle önemli olmayan durumlarda gereksiz zaman kaybına neden olabiliyordu. Ancak şimdi, yukarıdaki ekran görüntüsünden de anlaşılacağı gibi, bu tür medyaları göndermek ve görüntülemek tekrar mümkün hale geldi.

Bu özelliği kullanmak için yapmanız gereken tek şey, medyayı göndermeden önce metnin solundaki “1” logosunu etkinleştirmek. Bu özellik şu anda, WhatsApp Web ve Desktop’un en son sürümünü kullanan kullanıcılara dağıtılmaktadır. Ayrıca, macOS kullanıcılarının da aynı güncellemeyi alacağını belirtmekte fayda var.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon