X, Paris Hilton’la Canlı Alışveriş Yayınını Test Edecek

A+A-
Reset

Popüler sosyal medya uygulaması X medya ikonu Paris Hilton ile canlı yayın alışveriş etkinliği düzenleyeceğini duyurdu. Bu özellik, X kullanıcılarının canlı yayınlanan bir videoyu izlemelerine, başkalarıyla sohbet etmelerine ve aynı anda alışveriş yapmalarına ve Spaces’te takılmalarına olanak tanıyacak.

Hilton’un ilgili ortaklık duyurusunda, “birlikte video, canlı video, canlı alışveriş ve hatta Spaces üzerinden hepinizle bağlantı kurmanın yeni yollarını keşfedeceğiz. Ve daha yeni başlıyoruz.”

Duyuruda, canlı yayın etkinliğinin ne zaman başlayacağı ya da hangi ürünlerin satılacağı hakkında bilgi verilmedi.

Bu, şirketin alışverişi platformunda önemli bir özellik haline getirmeye yönelik ilk çabası değil.

X olarak yeniden markalaşmasından ve Musk’ın satın almasından önce Twitter, 2022’de satıcılar için o zamanlar Twitter Shops olarak bilinen mobil vitrinlerin yanı sıra satıcıların yaklaşan ürün satışlarını tanıtmalarına ve müşterilere hatırlatıcılar göndermelerine olanak tanıyan özellikler de dahil olmak üzere e-ticaret girişimlerini araştırıyordu.

Musk’ın X’in sahibi olmasından kısa bir süre sonra şirket, canlı yayın alışveriş platformunun ilk testiyle daha önemli bir hamleyi duyurdu. Walmart bu girişimi test eden ilk ortak oldu ve Kasım 2022’de Twitter’da kullanıcıların canlı yayını izleyebildiği, öne çıkan ürünlerden alışveriş yapabildiği ve tweet atarak etkinlikle ilgili sohbete katılabildiği bir Cyber Deals canlı etkinliği başlattı.

Canlı yayın alışverişi için teknoloji altyapısı Twitter’ın Musk öncesi döneminde inşa edilmişti, ancak şimdi vurgu perakendeciler ve tüccarlardan daha çok yaratıcılara doğru kayıyor gibi görünüyor. X CEO’su Linda Yaccarino, X ortaklığının aslında Hilton’un medya şirketi 11:11 ile olduğunu ve X’te anlaşmanın “video ve canlı video, canlı ticaret, Spaces ve çok daha fazlası için yeni girişimler için bir başlangıç alanı yaratacağını” belirtti.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon