Yeni Söylentilere Göre, Apple’ın iMac ve Macbook Modellerini Bu Ay

Büşra Koça
A+A-
Reset

Teknoloji devi Apple’ın iMac modellerini güncelleyeceği söyleniyor.

Bu ay, Apple’ın yeni ürün lansmanı hakkında birçok karışık söylenti vardı, ancak Bloomberg’den Mark Gurman, Ekim etkinliğinin hala gündemde olduğunu ve uzun zamandır beklenen bir iMac güncellemesi getirebileceğini belirtiyor. Gurman, Apple’a yakın kaynaklardan aldığı bilgilere dayanarak bu ay içinde bir Mac lansmanının hazırlık aşamasında olduğunu bildiriyor. Mevcut perakende stoklarına ve belirli modellerin sevkiyat tarihlerine dayanarak, yeni bir iMac ve muhtemelen bazı yeni MacBook Pro modellerinin tanıtılacağını öne sürüyor.

Gurman, “Apple’ın perakende mağazalarında iMac’in yanı sıra güncelleme gerektiren diğer iki model olan 13 inç MacBook Pro ve yüksek seviyeli MacBook Pro’lar bulunmuyor” diyor. Bu modeller için mevcut sevkiyat tahminlerinin Kasım ayına kadar geciktiğini belirtiyor. Bu ve şirketin kazanç çağrısının zamanlamasının Ekim yerine Kasım ayına denk gelmesi, Apple’ın bazı önemli planlar içinde olduğunu gösteriyor gibi görünüyor. Gurman, lansman etkinliğinin 30 ya da 31 Ekim’de gerçekleşebileceğini tahmin ediyor.

Nisan 2021’de piyasaya sürülen 24 inç M1 iMac, o zamandan beri güncellenmedi, bu da onu güncelleme için uygun bir aday haline getiriyor. Haziran 2022’de piyasaya sürülen 13 inç M2 MacBook Pro’nun da artık güncelleme gerektirdiği bir gerçek.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon