OnePlus, Yeni BOE Ekranını 24 Ekim’de Tanıtacak

Büşra Koça
A+A-
Reset

OnePlus, Snapdragon 8 Gen 2 işlemcili katlanabilir telefonları olan OnePlus Open’ı piyasaya sürdükten sonra yeni bir ekran duyurusu yapmaya hazırlanıyor. 24 Ekim’de BOE ile işbirliği yaparak yeni bir ekranı tanıtacaklar. Bu etkinlik Çin’in Chongqing şehrinde gerçekleşecek ve Oppo’nun da bu duyurunun bir parçası olacağı görünüyor. Duyuruda “Sunrise-East” adlı bir etkinlik adı kullanılıyor ve OnePlus, Çin ekranları için önemli bir anı paylaşmaya davet ediyor.

Şu an için yeni ekran hakkında kesin detaylar verilmedi, ancak bazı kaynaklar, 2K çözünürlüğe sahip olacağını ve oldukça yüksek bir 3.000 nit parlaklık sunacağını iddia ediyorlar. Ayrıca, ekranın 2160Hz PWM karartma ve tek darbeli DC kullanacağı söyleniyor. OnePlus Open’da bu ekranın kullanılması bekleniyor.

OnePlus Open, iç ve dış ekranları en yüksek parlaklık seviyesi olan 2.800 nit’e sahip bir katlanabilir telefon olarak öne çıkıyor. Cihaz, Android 13 tabanlı OxygenOS 13.2 işletim sistemini kullanıyor ve 2K çözünürlüklü büyük bir AMOLED ekran sunuyor. Ayrıca, 2K kapaklı bir ekranı daha bulunuyor.

Donanım açısından, OnePlus Open, Snapdragon 8 Gen 2 işlemciye sahip ve 16GB LPDDR5x RAM ile geliyor. Kamera tarafında ise Hasselblad markalı üçlü bir kamera kurulumu mevcut. Dış ekranda 20 megapiksel bir selfie kamera, iç ekranda ise 32 megapiksel ikincil bir kamera bulunuyor. Cihaz, 512GB UFS 4.0 depolama alanı ve hızlı şarj özellikli 4.800mAh çift hücreli bir pil ile donatılmış.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon