Yeni, ‘Tesla Model 3’ Resmen Tanıtıldı!

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Tesla, yeni nesil Model 3’ü resmen tanıttı.

Tesla’nın yenilenen Model 3’ü hafif bir yeni tasarıma, daha fazla menzile ve yeni malzemelerle güncellenmiş bir iç mekana sahip.

Tesla Avrupa’dan atılan bir tweet’in de şirket, özellikle eskisinden daha şık ve daha az çıkıntılı olan ön uçtaki stil değişikliklerini gösteren resimler yayınladı. Bu da bir şarjla daha uzağa gitmesine yardımcı oluyor.

Başlıkta “Maksimum aerodinamik için optimize edilmiş güncellenmiş dış tasarımla tek şarjla 629 km‘ye (390 mil) kadar çıkın” yazıyor. Bu, Avrupa’nın WLTP menziline dayanıyor ve önceki modele kıyasla yüzde 10-12 daha iyi menzile denk geliyor. Mevcut temel/uzun menzilli Model 3’ün 272 mil/333 mil EPA menzili göz önüne alındığında, bu ABD menzilinin yaklaşık 300 mil/365 mile çıkabileceği anlamına geliyor.

Yeni, 'Tesla Model 3' Resmen Tanıtıldı!

Tesla ayrıca “daha sert bir gövde ve güncellenmiş süspansiyon ayarı kombinasyonu sayesinde daha rafine ve rahat bir sürüş kalitesi” vaat ediyor. İki yeni renk (ultra kırmızı ve gizli gri), temel beyaz rengin üzerine 2.000 € karşılığında sunuluyor ve görüş açısı ve ışığa göre ince bir şekilde değişecek şekilde tasarlandı.

Yeni, 'Tesla Model 3' Resmen Tanıtıldı!

İç mekan da yenilendi (fiziksel kontroller hala hiçbir yerde görünmüyor). Tesla, “daha sofistike malzemeler, havalandırmalı koltuklar ve özelleştirilebilir ortam aydınlatması” ile birlikte arka koltuktaki sürücülere eğlence ve iklim kontrolleri sağlayan bir arka dokunmatik ekran vaat ediyor. Bu arada, ana dokunmatik ekranın daha küçük çerçeveler sayesinde daha fazla kullanılabilir ekran alanına sahip olduğunu ve ayrıca “daha parlak, daha yüksek kontrastlı ve daha duyarlı” olduğunu yazdı.

Yeni, 'Tesla Model 3' Resmen Tanıtıldı!

Model 3 zaten nispeten sessizdi, ancak sessiz elektrik çalışması aynı zamanda her türlü dış gürültüyü daha belirgin hale getiriyor. Bu amaçla Tesla, yeni versiyonun “etrafınızda ne olursa olsun kabin içinde sessizlik sağlayan 360 derece akustik cama” ve önemli ölçüde daha az yol ve rüzgar gürültüsüne sahip olduğunu belirtiyor.

Yeni nesil Tesla Model 3 ile ilgili fiyat henüz belli değil.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon