Youtube, Reklam Engelleyici Yasağı Türkiye’de Uygulanmaya Başladı

Büşra Koça
A+A-
Reset

YouTube, reklam engelleyici eklentileri kullanan kullanıcıların bu tür eklentileri artık kullanmalarına izin vermeyeceğini duyurdu.

Dünya çapında en çok kullanılan video paylaşım platformu olan YouTube, bazı kullanıcılarına istenmeyen reklamlar koyuyor. Aslında bu tür reklamlar, video izleme deneyimini olumsuz etkiliyor ve bu reklamlardan kurtulmak için YouTube Premium aboneliği zorunlu tutuyordu. Ancak birçok kullanıcı, reklamları etkisiz hale getirmek amacıyla reklam engelleyici eklentileri kullanarak bu sorunu aşabiliyordu.

Aslında daha önce Youtube reklam engelleme uygulaması ya da eklentisi kullananlar için üç video engelinden sonra tamamen giriş yaptığınız kullanıcınızdan video izleyemeyeceğinizin bilgisini vermiştik. Tarih konusun da herhangi bir bilgi yoktu. Dün itibariyle artık Türkiye’de de uygulamaya başlandı.

Youtube, şimdi kullanıcılara iki seçenek sunuyor. Ya reklam engelleme uzantısı kullanılmayacak mecburen reklamları izlemek zorunda kalacaksınız ya da Premium abonelik satın almanız gerekecek.

Mevcut bir abone değilseniz, Youtube Premium Türkiye fiyatı 29,99 TL, öğrenciler için 19,49 TL.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon