YouTube Studio, Video Başlık Önermeleri İçin Yapay Zeka Aracı Geliştiriyor

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Bugünkü YouTube etkinliğinde CEO Neal Mohan, platformun YouTube Studio’da video başlıkları öneren ve içerik oluşturucuların beyin fırtınası sürecini kolaylaştıracak yapay zeka destekli yeni bir aracı test ettiğini açıkladı.

Mohan, “İçerik Oluşturucular için Yapay Zeka Öngörüleri” olarak adlandırılan ilham aracının, izleyicilerin halihazırda neleri izlediğine ilişkin verilere dayanarak fikirler üreteceğini açıkladı.

Bir seyahat içeriği yaratıcısı olan Mahna Ghafori’yi örnek vererek, izleyicilerinin en çok gezi fikirleri almakla ilgilendiğini söyledi. Yapay zeka aracı, Portekiz’in tarihi hakkında bir video fikri öneriyor ve aboneleri için bölgede öne çıkarabileceği yerleri tavsiye edebiliyor.

Mohan, “Bir video için fikir geliştirme süreci zaman alıcıdır ve video nihayet yayınlanıp yorumlar gelmeye başlayana kadar isabetli ve başarısız bir tahmin gibi gelebilir,” dedi. “Bu içgörü, içerik oluşturucunun süreci için sadece bir başlangıç. Artık Mahna, videoyu kendi tarzında oluşturmanın tüm yollarını düşünmek için özgür.”

Bu özellik şu anda belirli içerik oluşturucularla test ediliyor. Önümüzdeki yıl YouTube Studio’da kullanıma sunulacak.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon