Youtube’da Ne İzleyeceğinize Karar Veremiyorsanız ”Bir Şeyler Oynat” Özelliği Geliyor!

Büşra Koça
A+A-
Reset

YouTube, video izlemekte kararsız kalan kullanıcılar için heyecan verici bir özelliği test etmeye başladı. “Bir Şeyler Oynat” adı verilen bu buton, kullanıcıları rastgele bir videoya yönlendirecek.

Dünyanın en büyük video platformu olan YouTube, mobil uygulamasında kullanıcılarına hoş bir sürpriz yapmayı hedefliyor. Yeni özellik, kullanıcıların içerik seçme zorunluluğunu ortadan kaldırarak rastgele video deneyimini sunuyor.

Android Police tarafından ilk keşfedilen bu güncelleme, kullanıcıların sıkılmadan rastgele videoları keşfetmelerini sağlayacak. “Bir Şeyler Oynat” düğmesine tıkladığınızda, nereye gideceğinizi keşfetmek için eğlenceli bir yol sunuyor.

Youtube'da Ne İzleyeceğinize Karar Veremiyorsanız ''Bir Şeyler Oynat'' Özelliği Geliyor!

YouTube’un son güncellemesi, kullanıcıların kararsız oldukları anlarda “Ne izleyeceğine karar veremiyor musun. Bir şeyler oynat.” bildirimini içeriyor. Ek olarak, siyah bir video oynatma simgesi de bu bildirime eklenmiş durumda. Bu yeni özellik sayesinde, YouTube kullanıcıları gezinirken bu butonlara basarak rastgele bir video izleyebiliyorlar.

Başlangıçta, bu özelliğin yalnızca Shorts videolarına yönlendireceği düşünülüyordu. Ancak daha sonraki bilgilere göre, bu özellik Shorts videolarının yanı sıra uzun videoları da kapsamına alıyor. YouTube’un bu rastgele video seçimi konusundaki yöntemi hakkında kesin bir bilgi yok. Bu, kullanıcıların geçmiş görüntülerine göre ilgili videoları mı seçtiği yoksa tamamen rastgele bir seçim yaptığı konusunda belirsizlik bulunuyor. Ancak, esasen kullanıcının geçmişine dayalı bir seçim yapma olasılığının daha yüksek olduğu düşünülüyor.

Youtube’un ”Bir şeyler oynat” özelliği şu anda test aşamasında.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon