Adobe, Creative Cloud Paketini Yapay Zeka Dönemi İçin Yeniliyor

Tibet Tan Aksoy
A+A-
Reset

Adobe Salı günü yaptığı açıklamada, temel sektörünü zorlayan start-up’larla rekabet edebilmek için, yüklenen bir görüntüden ilham alıp onun stiline uygun hale getirebilen yeni görüntü oluşturma teknolojisini Creative Cloud üzerinden kullanıma sunduğunu duyurdu.

Midjourney ve Stable Diffusion gibi firmaların görüntü oluşturma teknolojileri, Adobe’nin Photoshop gibi araçlarını kullanan yaratıcı profesyonellerden oluşan müşteri tabanını tehdit ediyor.

San Jose, Kaliforniya merkezli şirket, teknolojinin kendisine ait versiyonunu geliştirerek buna karşılık verdi ve bunu Creative Cloud yazılım programlarına enjekte etti.

Adobe, Creative Cloud Paketini Yapay Zeka Dönemi İçin Yeniliyor

Müşterilerine, üretilen görüntülerin yasal zorluklara karşı güvende olacağı sözünü veren Adobe, müşterilerinin sadece geçen ay bir milyarı olmak üzere üç milyar görüntü üretmek için bu araçları kullandığını söyledi.

Duyurulan yeni nesil özellikler arasında “Generative Match” adı verilen bir özellik de yer alıyor. Bu özellik kullanıcıların birkaç kelimelik metinden bir görüntü oluşturmasına olanak tanıyacak. Kullanıcılar ayrıca, oluşturulan görüntülerin temeli olarak kullanmak üzere 10 ila 20 kadar görüntü yükleyebilecek.

Adobe’nin dijital medyadan sorumlu teknoloji müdürü Ely Greenfield, şirketin büyük markalara bir ürün ya da karakterin bir dizi fotoğrafını yüklemelerine ve ardından web siteleri, sosyal medya kampanyaları ve basılı reklamlar gibi çeşitli ihtiyaçlar için otomatik olarak yüzlerce ya da binlerce görüntü oluşturmak üzere görüntü oluşturma teknolojisini kullanmalarına izin vermeyi amaçladığını söyledi.

Greenfield, “Birkaç ay öncesine kadar, tüm bu fotoğrafları elde etmek – sadece fotoğrafları çekmek değil, daha sonra bunları işlemek de dahil olmak üzere – hala çok manuel bir süreçti” dedi.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon