Age of Empires IV: Anniversary Edition Konsol Lansman Fragmanı Yayınlandı

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Gamescom Opening Night Live etkinliğinde Xbox ve Relic Entertainment, Age of Empires IV’ün artık Xbox konsollarında da oynanabilir olduğunu duyurdu.

Başlangıçta 2021 yılında PC için piyasaya sürülen Age of Empires IV: Anniversary Edition, geçtiğimiz Ekim ayında Age of Empires’in 25. yıl dönümü yayınında ilk kez duyurulmuştu. Bu özel sürüm, şimdi Xbox Series X/S, Xbox One ve Xbox Game Pass aboneleri için de sunuluyor.

Xbox konsol sürümleri, özel olarak tasarlanmış bir kullanıcı arayüzü ve Xbox kablosuz oyun kumandasının yerel giriş desteği gibi özelliklerle geliyor. Relic Entertainment, Age of Empires IV’ün konsol sürümleri için özel olarak tasarlanmış yeni bir öğretici içerdiğini belirterek, yeni oyuncuların seriyi rahatça keşfetmelerini sağlamayı hedeflediklerini ifade etti.

Age of Empires IV: Anniversary Edition, oyun deneyimini hızlandıran Köylü Öncelik Sistemi gibi yeni özellikler de sunuyor. Bu sistem, oyuncuların kaynak toplama konusunda daha etkili olmalarını sağlayarak stratejik derinliği artırıyor.

Grafik tarafında, Xbox Series X 4K, Series S 1080p, Xbox One X 1440p ve diğer Xbox One modelleri 900p çözünürlüğü destekliyor. Ayrıca, Xbox Series X 60 fps ve Series S 60 fps oynanabilirlik sunarken, Xbox One ise 30 fps ile oynanabiliyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon