Hyper Light Breaker’ın Erken Erişimi 2024 Yılına Ertelendi

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Bu sonbaharda Steam Erken Erişim’e girmesi planlanan aksiyon rogue-lite türündeki Hyper Light Breaker, maalesef ikinci kez ertelendi. 2016 yılında çıkış yapan Hyper Light Drifter’ın ruhsal devamı olarak beklenen bu oyunun lansman penceresi, şimdi 2024’ün başlarına kadar ötelenmiş durumda.

Heart Machine isimli geliştirici firmasının kurucusu ve Kreatif Direktörü olan Alx Preston, gecikme hakkında yaptığı bir video açıklamasında “Hyper Light Breaker üzerinde Erken Erişim’e başlamadan önce biraz daha zamana ihtiyacımız var” dedi. Bu nedenle, oyunun çıkış tarihinin 2024’ün başlarına ertelendiğini açıkladı. Preston, ek sürenin “oyunun tam potansiyeline ulaşabilmesi için gerekliliğine” vurgu yaparak, sabırlı bekleyişleri için hayranlarına teşekkür etti. Ayrıca, “hayranların Heart Machine imzalı bir oyunun beklediği yeni bir macera” sözü verdi.

Hyper Light Breaker'ın Erken Erişimi 2024 Yılına Ertelendi

Hyper Light Breaker’ın oynanışı, 2D’den 3D’ye geçiş yaparken aynı zamanda co-op oyun deneyimini üç oyuncuya kadar destekleyecek şekilde genişletiliyor. Oyunun 2016’da yayınlanan orijinal versiyonu, klasik yukarıdan aşağıya bakış açısıyla Zelda oyunlarının öğelerini onurlandırıyordu. Ancak yaklaşan güncelleme ile birlikte açık dünya bölümü, Breath of the Wild’ın bazı temel öğelerini içerecek. Bu güncelleme ile oyuncular, planörle havada süzülerek ve tepelerden aşağıya doğru sörf yaparak harabelerle dolu geniş açık kırsal alanları keşfetme fırsatı bulacaklar. Ayrıca, oyunun tekrar oynanabilirliğini artırmak amacıyla prosedürel olarak oluşturulan ortamlar da kullanılacak.

Oyunun çatışma mekanikleri de, Nintendo’nun modern Zelda oyunlarından farklı bir yaklaşım benimsemektedir. Bu yeni yaklaşım ile çatışmalar daha dinamik ve heyecan verici bir hale getiriliyor. İlk fragman, oyunculara bu yeni mekanikleri daha yakından görme fırsatı sunuyor.

Yaratıcı ekip lideri Preston, “Oyunda hayata geçirmek istediğimiz birçok yaratıcı fikir bulunuyor. Bu durum hem heyecan verici hem de ilham verici, çünkü yeni format ve teknoloji birçok farklı olasılığa kapı aralıyor” dedi. “Bu güncelleme, gelecek yıl erken erişim aşamasında oyunun geliştirilmesine daha sağlam bir başlangıç yapabilmemiz için en iyi fırsatı sunacak.”

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon