Akıllı Yüzük ‘Boat’ Piyasaya Sürüldü!

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Boat Smart Ring cihazı 28 Ağustos günü Hindistan’da piyasaya sürüldü. Akıllı giyilebilir sağlık izleme cihazı adından da anlaşılacağı üzere kullanıcıların bir dizi sağlık parametresini izlemek için takabilecekleri bir yüzük şeklini alıyor. Firmaya göre cihaz hafif ve uzun süreler boyunca rahatça kullanılabilecek şekilde tasarlandı. Yüzük ilk olarak, Güney Koreli teknoloji şirketi tarafından gelecekte duyurulabileceği söylenen bir Samsung Smart Ring cihazı hakkında internette çıkan haberlerin ardından tanıtıldı.

Boat Smart Ring fiyatı, stok durumu

Tekil metalik Gümüş renginde sunulan Boat Smart Ring, Hindistan’da 8.999 Rs (108,90 ABD Doları) olarak fiyatlandırılmış olup Flipkart ve Amazon üzerinden satışa sunulmuştur. Üç boyut seçeneğiyle geliyor 17.40mm, 19.15mm ve 20.85mm.

Boat Smart Ring teknik özellikleri

Boat Smart Ring kalp atış hızınız, kandaki oksijen doygunluğu (SpO2) seviyeleri, uyku ve hatta vücut sıcaklığı gibi çeşitli sağlık parametrelerini izler. Boat Ring uygulaması kullanılarak adımlar, kaloriler ve bir dizi spor modu takip edilebilir. Uygulama Google Play Store ve Apple App Store’da mevcuttur.

Şirkete göre, Boat Smart Ring’i cihaz üzerinde kaydırarak kısa biçimli video uygulamaları arasında gezinmek için kullanabilirsiniz. Ancak firma henüz uyumlu uygulamaların listesini veya hangi eylemlerin belirli özelliklere karşılık geldiğini belirtmedi.

Müzik çalmayı kontrol etmek için duraklatma, devam ettirme ve parça değiştirme gibi hareketleri de kullanabilirsiniz. Bu hareketler aynı zamanda bağlantılı bir akıllı telefonda fotoğraf çekmek için de kullanılabilir; böylece yüzüğü uzaktan kumanda olarak kullanarak grup görüntüleri çekebilir ve daha iyi görüntü kalitesi için birincil kamerayı kullanarak telefonu uzaktan ayarlayabilirsiniz.

Şirkete göre Boat Smart Ring acil bir durumda SOS çağrılarını etkinleştirmek için de kullanılabilir. Cihaz seramik ve metalik malzemelerden yapılmıştır. 50 metre derinliğe kadar 5ATM su geçirmezlik derecesine sahiptir. Boat, cihazın 7 günlük pil desteği sunduğunu ve yüzüğün birlikte verilen şarj cihazı kullanılarak şarj edilebileceğini iddia ediyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon