Apple, iPhone 15 Pro Max Sevkiyatları Ekim Ayına Kadar Ertelenebilir

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Eylül ayının gelmesiyle birlikte, Apple’ın iPhone 15 serisini tanıtması bekleniyor. Bu seri içerisinde, ailenin Pro Max üyesi olarak bilinen model, periskop kameraya sahip ilk akıllı telefon olacak. Ancak, bazı analistlere göre, Sony’nin yeterli sensör tedarik edemediği iddiaları nedeniyle bu özellikte bir gecikme yaşanabilir.

9to5Mac’e göre, bir büyük sermaye analistinin notuna dayanarak, bu gecikme iPhone 15 Pro Max teslimatlarını dört hafta kadar geriye itebilir. Şu anki plana göre, Apple’ın iPhone 15 serisi duyurusu 13 Eylül tarihinde yapılacak, ön siparişler ise 15 Eylül’de başlayacak ve teslimatlar yedi gün sonra başlayacaktır. Ancak, olası üç ila dört haftalık bir gecikme durumunda, Pro Max modelinin teslimatları 6 Ekim ile 13 Ekim arasına kaydırılabilir.

Üretim süreçlerinde yaşanan gecikmeler, Apple için yeni bir durum değildir. Daha önce iPhone XR modeli, bileşenlerin Pegatron’a geç gönderilmesi nedeniyle XS serisine göre daha geç piyasaya sürülmüştü. Benzer şekilde, iPhone 12 mini ve iPhone 12 Pro Max modelleri de iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’nun çıkış tarihini etkilemişti.

Daha önce OLED ekran üreticileri LG ve BOE’nin gereksinimleri karşılayamaması, ekran tedarikinin planlanan takvime yetişmediği ve Apple’ı Samsung’dan ekran talebini artırmaya yönlendirdiği yönünde haberler bulunuyordu. Ancak son birkaç haftadır bu konuda herhangi bir haber alınmamış, bu da Apple’ın bu sorunu çözme yolunda ilerlediğini gösteriyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon