Apple, M3 MacBook Pro ve MacBook Air’i Önümüzdeki Yıl Piyasaya Sürebilir

Büşra Koça
A+A-
Reset

Apple, M3 Macbook Pro’ların 2024’ün başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Mark Gurman’a göre Apple’ın M3 MacBook Pro’su 2024 yılının başında, M3 MacBook Air ise birkaç ay sonra piyasaya çıkabilir. Gurman daha önce yeni çipe sahip bir MacBook Air’in Ekim ayında piyasaya sürülebileceğini tahmin etmişti, ancak şimdi bunun “en erken” önümüzdeki bahar ve yaz ayları arasında piyasaya sürülmek üzere şekillendiğini söylüyor.

Power On bülteninin son bölümünde Gurman, 13 inç ve 15 inç M3 MacBook Air’lerin şu anda mühendislik doğrulama testi (EVT) aşamasında olduğunu bildirdi. M3 MacBook Pro’lar ise süreçte daha da ilerlemiş durumda ve “seri üretime yaklaşıyor.” Gurman’a göre, “M3 Pro ve M3 Max yongalarına sahip 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’lar, tasarım doğrulama testinin kısaltması olan DVT aşamasına ulaştı.” Gurman bu sayede “2024 yılının başları ile ilkbahar ayları arasında” piyasaya sürülebileceklerini belirtiyor. Apple, M2 Pro ve M2 Max çipli 2023 MacBook Pro’larını Ocak ayında piyasaya sürmüştü.

Gurman’ın raporu, Apple’ın bu hafta yeni iPad’leri tanıtacağına dair bu hafta sonu çıkan söylentilerle de çelişiyor. Supercharged ve 9to5Mac, iPad Air ve iPad mini’nin çip yükseltmeleri alacağını, ilkinin M2 çipini benimseyeceğini ve mini’nin A16 Bionic’e yükseleceğini bildirdi. Gurman raporunda, bu doğrultuda yükseltmelerin geliştirilmekte olduğunu söylüyor, ancak “Önemli güncellemelerin yakın olduğuna inanmıyorum” diye belirtiyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon