Apple, Önümüzdeki Yıl Uygun Fiyatlı MacBook Getirebilir!

Büşra Koça
A+A-
Reset

Apple önümüzdeki yıl yeni bir ekonomik Mac tanıtarak şirketin azalan satışlarla mücadele etmesini sağlamayı planlıyor. Devam eden enflasyon göz önüne alındığında, MacBook Air ve MacBook Pro modelleri marjinal olarak pahalı hale geldi. Apple’ın özel silikonuna geçiş yapması, şirketin şimdi gelecek yıl duyurması beklenen uygun fiyatlı bir MacBook için yer açtı. Bir duyumcu, Apple’ın düşük maliyetli MacBook’unu 12 inç ve 13 inç boyutlarında 700 dolar veya daha düşük bir fiyat etiketiyle piyasaya süreceğini iddia ediyor.

Apple’ın düşük maliyetli MacBook’u 12 inç ve 13 inç ekran boyutlarında 700 dolar veya daha düşük bir bütçe fiyatıyla satışa sunulabilir

Apple 2015 yılında 12 inçlik bir MacBook tanıttı, ancak bu cihaz düşük performansa sahipti ve en son yazılım güncellemelerine dayanamadı. Cihaz, muhtemelen beklenenden daha düşük talep nedeniyle 2019 yılında üretimden kaldırıldı. Cihaz, Intel’in Core M serisi çipleri tarafından destekleniyordu. Apple kendi özel silikonuna geçerken, uygun fiyatlı bir MacBook söylentileri ortaya çıktı. Naver’deki “yeux1122 “ye göre, Apple’ın düşük maliyetli MacBook’u 12 inç ve 13 inç ekran boyutlarında 700 dolar veya daha düşük bir fiyata gelecek.

Ekonomik MacBook’un tasarımı 12 inç MacBook’a oldukça benzeyebilir, ancak şirket makineyi modernize etmek için birkaç değişiklik sunabilir. 12 inç MacBook zaten oldukça inceydi, ancak ekranın dört tarafında da kalın çerçeveler bulunuyor. Apple, MacBook Air ve MacBook Pro modelleriyle eşleşecek şekilde çerçeveleri azaltabilir ve tüm seriyi düzene sokabilir.

Geçtiğimiz günlerde analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın azalan Mac sevkiyatlarının üstesinden gelmek için gelecek yıl düşük maliyetli bir MacBook düşündüğünü bildirdi. Haberciye göre, şirketin düşük maliyetli Mac’leri seri üretime geçirme konusunda hala kararlı olması gerekiyor. Devam eden enflasyon nedeniyle Apple, uygun fiyat etiketli düşük maliyetli bir MacBook piyasaya sürmeyi düşünmeli. Bu, Mac ve iPad sevkiyatlarının düştüğü bir ortamda şirket için uygun bir karar olur.

Geçtiğimiz ay DigiTimes da şirketin önümüzdeki yılın sonuna kadar ekonomik bir MacBook sunabileceğini bildirmişti. Apple’ın düşük maliyetli bir MacBook’u daha ucuz bir fiyata sunma hamlesi, öğrencileri ve eğitim kurumlarını cezbedecek ve sonuçta sevkiyatları artıracak. 12 inç ve 13 inç MacBook’lar ayrıca şirketin şu anda keşfedilmemiş bir segment olan Chromebook’lara karşı daha iyi rekabet etmesini sağlayacak.

Bu aşamada bunların sadece spekülasyon olduğunu ve şirketin düşük Mac sevkiyatlarını telafi etmek için farklı bir strateji izlemeyi uygun görebileceğini unutmamak gerekir.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon