Apple, Uygun Aboneliğe Sahip Olan Apple Music Planını Kaldırdı!

Büşra Koça
A+A-
Reset

Apple, geniş müzik kataloğunu kullanıcılarına sunan Apple Müzik uygulaması ile dikkat çekiyor. Ancak, şirket yaklaşık iki yıl önce tanıttığı Siri destekli Apple Music Voice Plan aboneliğini sessizce sonlandırdı.

Apple, 2021’de Siri’nin gücünden faydalanarak geliştirdiği Apple Music Voice Plan aboneliğini kullanıcılarına sunmuştu. Bu özel plan sayesinde, kullanıcılar geniş bir müzik koleksiyonuna, yaklaşık 90 milyon şarkıya erişme fırsatına 4,99 dolara erişebiliyorlardı.

Apple, planı sonlandırdığını resmi olarak duyurmasa da, destek sayfasında konuya yer verildi: “Kasım ayından itibaren Apple, Apple Music Voice planını sonlandıracak. Sürükleyici Spatial Audio, gerçek zamanlı şarkı sözleriyle Apple Music Sing, sezgisel göz atma ve keşif özellikleri ve çok daha fazlası gibi özelliklerle müşterilerimiz için mümkün olan en iyi, en sağlam müzik deneyimini sunmaya odaklanıyoruz.”

9to5Mac’e göre, Apple iOS 17.1 beta sürümünü yayınladığında, yayın Apple’ın yakında planı sonlandıracağını gösteren kod referansları buldu.

Şirket, planın neden durdurulduğuna dair bir neden belirtmedi, ancak tahminimiz yeterince ilgi görmediği yönünde.

Muhtemelen pek çok kullanıcı planın kısıtlı yapısını beğenmedi; gerçek zamanlı şarkı sözleri ya da kitaplığınıza şarkı ekleme veya özel çalma listeleri oluşturma seçenekleri yok. Ayrıca Ses Planı yalnızca ABD, İngiltere, Avustralya, Avusturya, Kanada, Meksika, Çin, Fransa, Almanya, İspanya, Hindistan, İrlanda, İtalya, Japonya, Hong Kong, Yeni Zelanda ve Tayvan’da kullanılabiliyordu.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon