Apple Vision Pro İçin ilk Oyun Duyuruldu

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Resolution Games, Apple Vision Pro için uyarlanmış bir oyun yayınlayacağını duyurdu. Oyun stüdyosu, popüler RPG oyunu Demeo’yu Apple’ın karma gerçeklik gözlüklerine getirmeyi planlıyor. Özel sürüm, sanal dünyada çok oyunculu bir deneyim sunacak…

Resolution Games, Apple Vision Pro için özel bir oyunun duyurusunu yaptı. Ünlü RPG oyunu Demeo, şimdi Apple’ın karma gerçeklik gözlükleri için özelleştirilecek. Bu özel versiyon, oyunculara sanal dünyada çok oyunculu bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Oyun için yakın zamanda sunulan Mixed Reality 2.0 güncellemesi, oyun içi nesnelerin gerçek dünyadaki nesnelerle etkileşimini mümkün kılıyor. Bu güncelleme ayrıca el izleme teknolojisini destekliyor ve aynı odayı paylaşan birden fazla kullanıcı için oyun içi nesnelerin aynı konumda görünmesini sağlıyor. Bu gelişmelerle birlikte, “Vücudunuzun bir kontrol cihazı haline geldiği bir döneme hızla yaklaşıyoruz,” diyorlar.

Resolution Games’in kurucu ortağı ve başkanı Paul Brady, karma gerçekliği (MR) büyülü kılanın gerçek dünya ile sanal dünya arasındaki etkileşim olduğunu vurguluyor. Brady, “Gerçek dünyada böylesine etkileşimli olan pek az şey var. Vücudunuz, taşıdığınız bir plastik cihazdan çok daha etkileşimlidir,” diye ekliyor. “Bu etkili kontrol cihazı çağına hızla yaklaşıyoruz.”

Apple Vision Pro İçin ilk Oyun Duyuruldu

Geliştiriciler, önümüzdeki yılın başında Apple Vision Pro’nun lansmanına yetişememe endişesi taşıyorlar, çünkü Demeo’nun özel versiyonunun henüz hazır olmayabileceğini ifade ediyorlar. Bu bağlamda, şu ana kadar Apple Vision Pro için duyurulan tek oyunun Demeo olduğunu vurgulamak önemlidir. Daha önce, Apple Arcade kütüphanesinde yalnızca 100’den fazla oyunun yer alacağı açıklanmıştı.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon