Apple Vision Pro’nun 2024 Başında Piyasaya Sürüleceği Doğrulandı

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Temmuz ayında Apple, Vision Pro geliştirici kitleri için başvuruların açılacağını duyurmuştu. Bugün, CEO Tim Cook, Cupertino’daki “Wonderlust” etkinliğinde bir güncelleme daha paylaştı: Vision Pro kulaklığın önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Vision Pro’yu ilk deneyenler, kulaklığın ekran çözünürlüğü, video geçiş özellikleri ve hareket algılama yetenekleri konusunda oldukça etkilendiler. Bu kulaklık çok yetenekli görünüyor, ancak gerçek testi kullanım durumları sağladığında göreceğiz. Vision Pro’nun uygulama ekosistemi ne kadar güçlü olursa, tüketicilerin bu ürüne olan ihtiyacı da o kadar artacaktır.

Cook ayrıca etkinliğin ilerleyen bölümlerinde, yakında çıkacak olan iPhone 15 Pro’nun ana ve ultra geniş kameralarını bir araya getirerek uzamsal video çekme yeteneği getirileceğini açıkladı. Bu özellik, bu yıl içinde kullanılabilir hale gelecek.

Apple, Vision Pro’yu Haziran ayında duyurmuştu ve başlangıçta kulaklığın ABD’de başlayarak önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürüleceği söyleniyordu. Bugünkü haberler, bu planın değişmediğini gösteriyor, ancak ilk ünitelerde dışa bakan ekran gibi önemli bileşenlerin henüz tam olarak işlevsel olmadığına dair bazı raporlara rağmen Apple’ın yol haritasında şu ana kadar bir gecikme olmadığını gösteriyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon