iPhone 15’e Uydu Üzerinden Yol Yardım Hizmeti Geliyor

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Yepyeni iPhone 15, ilk müdahale ekiplerinin gerekli olmadığı durumlarda yol yardımına ihtiyaç duyduğunuzda yardım sağlayan genişletilmiş uydu güvenlik özelliklerine sahip.
Apple, Wonderlust iPhone 15 etkinliği sırasında Uydu Üzerinden Acil SOS’in önemini vurgulamış ve yeni hizmet sayesinde kurtarılan kullanıcıları göstermişti. Şimdi, acil durum ilk müdahale ekiplerinin görevlendirilmesinin gerekmediği durumlar için daha fazla işlevsellik getiriyor.

Buna Uydu Üzerinden Yol Yardımı deniyor ve hemen hemen aynı şekilde çalışıyor. Size yardım ulaştırmak için bir dizi soru soracak olan Yol Yardımı’na mesaj atabilirsiniz.

iPhone 15'e Uydu Üzerinden Yol Yardım Hizmeti Geliyor

Araç kilitlenmesi, yakıt veya şarj olmaması, lastik patlaması, aracın sıkışması veya aracın çalışmaması Apple’ın yardım sürecinde sunacağı seçeneklerdir.

Yol kenarında bir sorun yaşadığınızda, bu, kullanıcıların hücresel bağlantı mevcut olmasa bile ihtiyaç duydukları yardımı almalarına yardımcı olabilir.

Bu hizmet, yeni iPhone 15 satın alımlarında iki yıl boyunca ücretsiz olarak sunulacak. Ayrıca AAA üyeleri için de ücretsiz olarak sunuluyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon