Samsung’un Yapay Zekası S24 Modelinde Telefonla Konuşurken Çeviri Yapabilecek

Büşra Koça
A+A-
Reset

Samsung’un üretken yapay zekasını duyurmasının ardından, şirketin bu özelliği Galaxy S24’te bir abonelik hizmeti olarak nasıl sunabileceğini öğrendik. Özelliğin nasıl çalışacağı hakkında giderek daha fazla ayrıntı alıyoruz. Şimdi ise yeni bir rapor, özelliğin nihayet gelecek yıl çıkmasıyla birlikte, kullanıcıların aramaları gerçek zamanlı olarak çevirmesine olanak tanıyarak onu en kullanışlı özelliklerden biri haline getirebileceğini öne sürüyor.

Arama çevirilerinin yapılması Galaxy S24’e gelecek yapay zeka özelliklerinden biri

Samsung resmi web sitesinde bir duyuru yaptı ve AI Live Translate Call hakkında konuştu. İsmi hiç de şaşırtıcı değil ve bu özelliğin Galaxy S24 kullanıcılarına bir telefon görüşmesi sırasında karşı tarafın söylediklerinin gerçek zamanlı metin ve ses çevirilerini nasıl sağlayacağından bahsediyor. En iyi şey ise tüm bu özelliğin cihaz üzerinde gerçekleşecek olması, yani gizlilik konusunda endişelenmenize gerek yok.

Bu özellik kulağa umut verici geliyor, ancak bunun çok farklı şekilde çalışabileceğini aklınızda bulundurmalısınız. Örneğin, lansman sırasında tüm dillerde ve bölgelerde mevcut olup olmayacağını veya sınırlı olup olmayacağını hala bilmiyoruz. Samsung, Galaxy AI’yı önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürecek ve duyduğumuz tüm söylentilere göre 17 Ocak 2024’te çıkacak olan Galaxy S24 serisinde olacak.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon