Asus, Yeni Canavarı 32 inç 4K OLED 240 Hz Monitörünü Duyurdu

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Teknoloji devlerinin başında gelen Asus, 32 inç olan OLED 240 Hz’lik monitörünü tanıttı.

ROG Swift OLED PG32UCDM, 4K QD-OLED paneli, birinci sınıf ROG soğutma ve 240 Hz yenileme hızıyla hazırlanan bu monitörün fark yaratacağı kesin.

Asus, Yeni Canavarı 32 inç 4K OLED 240 Hz Monitörünü Duyurdu

OLED paneldeki her piksel kendi ışık kaynağına sahip olduğu için gerçek, mürekkep gibi siyahlar elde edebilirsiniz. PG32UCDM, size daha da canlı renkler, gelişmiş metin netliği için optimize edilmiş bir alt piksel düzeni ve parlak, göz alıcı vurgular sunmak için ikinci nesil Quantum Dot OLED teknolojisini kullanıyor.

Asus, kullandığı soğutma sistemini kullanılan OLED ekran teknolojisinden en iyi şekilde yararlanmanız için tasarlamış gözüküyor. Panelin arka kısmında grafen film, serin kalmasını sağlıyor. Bilmeyenler için grafen, dünyada en ince, en güçlü nanomalzemesi ve 5300 W/mk’ya kadar termal iletken katsayısına sahip. Bu soğutma sisteminin sağladığı avantaj daha düşük çalışma sıcaklıklarıyla ekranın yüksek tepe parlaklık seviyelerini üretmesine ve sürdürmesine olanak sağlıyor. Ek olarak ekran yanma riskini de en aza indirgemiş oluyor.

4K OLED ekrana 240 Hz ekran yenileme hızı vermesi oyuncular için daha gerçekçi görüntüler elde etmesini sağlıyor. Panel aynı zamanda 0,03 ms tepki süresine sahip.  

Asus, monitörü 2024 yılının başında satışa sunmayı planladığını belirtti.

Ürün Tanıtım Videosu

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon