Apple, Önümüzdeki Yıllarda 42 inç OLED iMac Üretebilir!

Büşra Koça
A+A-
Reset

Apple’ın tüm Mac serisini OLED teknolojisine geçirme planları var ve bunun gerçekleşmesi birkaç yıl alacak olsa da şirketin bu geçişi 2024’teki iPad Pro lansmanıyla başlatması bekleniyor. Bir ürün lansmanı yol haritasına göre, 42 inç OLED panele sahip iMac’in süper boyutlu bir versiyonunu seri olarak üretme planları da var.

42 inç OLED iMac sınırlı sayıda üretilebilir

Apple hiçbir zaman 32 inç ekran boyutu sınırının ötesine geçmedi ve bu konudaki en büyük ürünü Pro Display XDR oldu. iMac’e gelince, teknoloji devi M2 yonga setine sahip ‘All in One’ bilgisayarını yeniledi, ancak ekran boyutu 21,5 inç olarak korundu. Neyse ki şirket, Revegnus tarafından paylaşılan bir yol haritasına göre OLED teknolojisine sahip 42 inçlik bir versiyon sunmayı planlıyor, ancak ihbarcı bu bilgiye nereden ulaştığını belirtmiyor.

42-inç iMac hakkında herhangi bir teknik özellik belirtilmemekle birlikte, 2029’da piyasaya sürülmesi bekleniyor, ancak bu tamamen Apple’ın planlarına bağlı ve Cupertino firmasının iMac Pro gibi gerçekleşmeyen pek çok tanıtımı olduğu için bu çok fazla bir şey söylemiyor. Apple Silicon iş istasyonunun M1 iMac’in piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra gelmesi bekleniyordu. Ayrıca, daha büyük iMac’in tahmini miktarının 500.000 adet civarında olduğu söyleniyor, bu da muhtemelen premium müşterileri hedefleyecek niş bir ürün olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, 42 inç OLED iMac’in başlangıcından önce, yol haritası Apple’ın 2028 veya 2029’da piyasaya sürülmesi beklenen daha küçük bir 32 inç versiyon üzerinde çalıştığını gösteriyor. Bu modelin de sınırlı sayıda üretileceği söyleniyor, ancak daha büyük boyut göz önüne alındığında, Apple’ın premium fiyat etiketini haklı çıkarmak için güçlü bileşenler ve muhtemelen ProMotion desteği ile birlikte yüksek çözünürlüklü bir panel kullanmasını bekliyoruz.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon