Cities: Skylines 2 Geliştiricileri Oyuncuları Performans Sorunları Konusunda Uyarıyor

Tibet Tan Aksoy
A+A-
Reset

Oyununun 24 Ekim’de yayınlanması öncesinde geliştiriciler “performans beklentilerini düzenlemek” istiyor. Skylines 2’nin geliştiricisi Colossal Order ve yayıncısı Paradox Interactive, şehir kurma oyununun performansı konusunda hayranlarına bir uyarıda bulundu.

Açıklama bugün Paradox Interactive forumunda hem bir haber yayınlandı ve mesajı özetlemek gerekirse beklentileri düşürün:

“Cities: Skylines 2 yeni nesil bir oyun ve doğal olarak belirli donanım gereksinimleri gerektiriyor. Bununla birlikte, ekibimiz mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için yorulmadan çalışmış olsa da, hedeflediğimiz ölçütlere ulaşamadık.”

Buna rağmen, oyunu konsolda ertelendiği gibi bilgisayara çıkışında da ertelenmeyecek. “Projenin uzun vadeli vizyonunu göz önünde bulundurduk ve şimdi piyasaya sürmenin doğru adım olduğunu düşünüyoruz” deniyor ama neden şimdi piyasaya sürmenin doğru hareket olduğunu düşündüklerine dair başka bir açıklama yapılmıyor.

“Önümüzdeki aylarda oyunu sürekli olarak geliştireceğiz, ancak önümüzdeki sürüm için performans beklentilerini de yönetmek istiyoruz. Amacımız Cities: Skylines II’nin mümkün olduğunca çok oyuncu tarafından oynanması ve tam potansiyeline ulaşmasını sağlamaya kararlıyız.”

Bu günlerde pek çok oyunda olduğu gibi, oyunun sorunlarının piyasaya sürüldükten sonra giderilmesi umuluyor. Sanırım bir oyunun çok iyi çalışmayabileceğine dair önceden bir uyarı almak insanı biraz rahatlatıyor, ancak yine de biraz hayal kırıklığı yaratan bir haber.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon