Clash Of Clans ve Clash Royale Artık Bilgisayarda!

Tibet Tan Aksoy
A+A-
Reset

İki popüler mobil oyun Google Play sayesinde nihayet PC’ye de geldi. Sektör tarihinin en büyük mobil oyunlarından ikisi olan Supercell’in Clash of Clans ve Clash Royale oyunları artık Google Play Games Beta istemcisi aracılığıyla PC’de oynanabilecek.

Hem Clash of Clans hem de Clash Royale, mobil versiyonlarıyla birebir aynı olup, mobil versiyonlara gelecek tüm güncellemeler bu yeni PC versiyonlarına da gelecek. Oyunlar aynı zamanda mobil cihazlarda olduğu gibi kontrol ediliyor ve fare, dokunma kontrolleri için oyuncunun parmağı gibi hareket ediyor.

Supercell ID’si olanlar bu PC sürümünde de hesaplarına giriş yapabilir ve kaldıkları yerden devam edebilirler ve cross-play aracılığıyla mobil cihazlardaki arkadaşlarıyla oynayabilirler. Ancak, tek bir hesapla aynı anda mobil ve bilgisayarda oturum açılamıyor.

Clash of Clans ve Clash Royale’in piyasaya sürülmesiyle birlikte, bu oyunları çalıştıran Google Play Games Beta istemcisi için de yeni bir güncelleme geliyor; Google, 4K çözünürlük desteğini ve belirli oyunlar için geliştirilmiş bir arama özelliğini duyurdu. İstemci artık PS5 DualSense ve standart Xbox kumandasının uyumlu olduğu özellikle belirterek kumandaları da destekleyeceğini duyurdu.

Google Play Games Beta istemcisi şu anda resmi Google Play web sitesinde mevcut. Clash Of Clans ve Clash Royale, kurulduktan sonra istemci üzerinden indirilebilir.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon