GeForce Now, Artık Xbox Hesabı Senkronizasyonu İle PC Game Pass’i Destekliyor

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Nvidia, son GeForce Now güncellemesini duyurarak üyelere Xbox hesaplarını bulut oyun servisiyle sorunsuz bir şekilde entegre etme imkanı tanıdı. Bu entegrasyon, Nvidia’nın platformundaki birçok PC Game Pass oyununa erişim sağlamakla kalmayıp aynı zamanda Microsoft Store’dan önceden satın alınmış oyunlarla da uyumluluğu genişletiyor.

GeForce Now, Artık Xbox Hesabı Senkronizasyonu İle PC Game Pass'i Destekliyor

Microsoft Store’u GeForce Now ile tam uyumlu hale getirmek için gerekli geliştirmeleri başarıyla tamamlayan Nvidia, bu güncellemeyle yılın başlarında eklenen Xbox PC oyunlarına ek olarak yeni bir adım atmıştır. Ayrıca, Nvidia, PC Game Pass aboneliği aracılığıyla Ağustos ayından itibaren bir dizi oyunu yayınlama yeteneğini de içeren bu özelliği aşamalı bir şekilde başlatmıştır. Bu oyunlar arasında Deathloop ve Grounded gibi birinci parti Microsoft oyunlarından, No Man’s Sky ve Mount & Blade II: Bannerlord gibi üçüncü parti mücevherlere kadar birçok oyun bulunmaktadır.

Nvidia, bu önemli ilerlemeyi açıklayan son blog yazısında şunları belirtti: “Üyeler, şimdi Xbox hesaplarını GeForce NOW’a bağlayarak sahip oldukları oyunları GeForce NOW kütüphanelerine senkronize edebilirler. Xbox hesabını senkronize etmek aynı zamanda bir üyenin PC Game Pass aracılığıyla erişim sağladığı desteklenen oyunları da ekleyecektir.”

Bu kilometre taşı, Microsoft ve Nvidia arasındaki geniş 10 yıllık ortaklığın doğrudan bir sonucudur. Anlaşma, Nvidia’ya Xbox PC oyunlarını GeForce Now için lisanslama izni vermenin yanı sıra Microsoft’ın stratejik satın almasını takiben Activision Blizzard oyunlarını da içermektedir. Bu adım, Nvidia’nın kullanıcılarına karşı taahhüdünü stratejik işbirlikleri ve sürekli yenilikle güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon