Google Mesajlar’a, Mesaj Düzenleme Özelliği Gelebilir

Büşra Koça
A+A-
Reset

Google Mesajlar uygulaması, son zamanlarda bir dizi yeni özellik ekleyerek diğer popüler mesajlaşma uygulamalarıyla daha rekabetçi hale geliyor. En son güncelleme, fotomoji, ekran efektleri, sesli mesajlar için gürültü engelleme ve animasyonlu çıkartmalar gibi özellikleri içeriyor. Bu yeni özellikler şu anda beta kullanıcılarına sunuluyor ve muhtemelen yakın bir gelecekte tüm kullanıcılara sunulacak.

Google Mesajlar için geliştirilen bir diğer heyecan verici özellik ise mesaj düzenleme özelliği. Kullanıcılar tarafından yoğun talep gören bu özellik, yazım hatalarını düzeltme veya gönderilen mesajlarda basit değişiklikler yapma konusunda gerçekten faydalı olabilir. Bu özelliğin gelecekte tüm kullanıcılara sunulup sunulmayacağı ise henüz belirsiz.

Google Mesajlar'a, Mesaj Düzenleme Özelliği Gelebilir

Google’ın mesaj düzenleme özelliğini uygulamaya eklemeye çalıştığına dair kanıtlar, Google Mesajlar uygulamasının beta sürümüne birkaç yeni işaretin eklenmesiyle ortaya çıkıyor. Bu işaretler, Kasım ayının son haftasında yayınlanan beta sürümlerine entegre edildi.

Ayrıca, Google Mesajlar APK kodunu inceleyenler, Google’ın düzenlenen mesajların ayrıntılarını depolamak amacıyla mesaj veritabanında yeni bir tablo oluşturduğuna dair kanıtlar buldular.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon