Apple Vision Pro, Ocak Ayında Satışa Sunulabilir

Büşra Koça
A+A-
Reset

Apple’ın uzun süredir beklenen karma gerçeklik gözlüğü Vision Pro, WWDC 2023 etkinliğinde tanıtıldı ve 3,499 dolarlık bir fiyatla 2024 yılında satışa sunulacağı açıklanmıştı.

Geçtiğimiz Kasım ayında Bloomberg muhabiri Mark Gurman’ın tahminine göre, Vision Pro’nun Mart ayında satışa sunulabileceği belirtilmişti. Ancak Gurman, son bilgilerine göre Apple’ın bu tarihi öne çekebileceğini belirtiyor.

Mark Gurman’a göre, Vision Pro’nun satışa sunulma tarihi Ocak ayına çekilebilir. Daha önceki tahminlerde, dağıtım planlarının tamamlanmaması ve testlerin devam etmesi nedeniyle Ocak ayı planlarının Mart ayına ertelendiği ifade edilmişti. Ancak Gurman’ın güncel bilgilerine göre, Apple bu süreçleri tamamlamış olabilir.

İlk aşamada Vision Pro’nun sadece ABD’de satışa çıkması bekleniyor, ve 2024 yılının sonuna kadar Kanada ve Birleşik Krallık’ta kullanıma sunulması planlanıyor. Ancak diğer ülkelerle ilgili henüz bir bilgi bulunmamakta. Son olarak, Apple’ın mağaza çalışanlarını Vision Pro’nun kullanımı konusunda eğitmeye başladığı bilgisini de eklemekte fayda var.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon