Instagram, Hikaye Paylaşımında Arkadaş Grupları Oluşturma Özelliğini Test Ediyor

Büşra Koça
A+A-
Reset

Instagram ilerde hikayeleri yalnızca belirli arkadaş gruplarıyla paylaşmanıza izin verebilir.

Instagram başkanı Adam Mosseri, kendi sayfasında yaptığı bir yayın sırasında, sosyal medya uygulamasının Hikayeleri birden fazla kitle listesiyle paylaşma özelliğini test etmeye başladığını açıkladı. Uygulama halihazırda, belirli arkadaşlarınızı bir listeye ekleyebilmenizi ve Hikayeleri yalnızca bu grupla paylaşabilmenizi sağlayan bir “Yakın Arkadaşlar” özelliğine sahip. Bu özellik, özellikle herkese açık bir profiliniz varsa, sosyal ağda size gizlilik sağlıyor.

Ancak bazen, en yakın arkadaş grubunuzun dışındaki insanlarla paylaşmanız gereken şeyler olabilir. Birden fazla liste oluşturma ve sürdürme seçeneğine sahip olmak, tanıma uymayan kişileri Yakın Arkadaşlar listenize eklemek zorunda olmadığınız ve ilgili güncellemeleri farklı insan grupları ve takipçi alt kümeleriyle paylaşabileceğiniz anlamına geliyor. Mosseri, “Bu, hikayeleri daha küçük gruplarla paylaşmanıza olanak tanıyor ve hikayelerinizi kimlerin görebileceği konusunda size daha fazla kontrol sağlamıi oluyor” dedi.

Aşağıdaki örnekte de görebileceğiniz gibi, örneğin kardeşleriniz ya da yemeği seven yakınlarınız için ayrı gruplar oluşturabilirsiniz. Mosseri birden fazla liste oluşturabilmekten heyecan duyuyor gibi görünse de, bu hala deneysel bir özellik ve henüz yayınlanacağının garantisi yok.

Instagram, Hikaye Paylaşımında Arkadaş Grupları Oluşturma Özelliğini Test Ediyor
infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon