iOS 17.2 Beta Sürümüne Eylem Düğmesi için Çeviri Seçeneği Eklendi

Tibet Tan Aksoy
A+A-
Reset

Apple, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max kullanıcılarını heyecanlandıran bir güncelleme sunuyor. Yeni iOS 17.2 beta sürümü, Eylem Düğmesi için beklenen “Çevir” seçeneğini getiriyor. Apple, bu özelliğin geleceğini zaten belirtmişti, ancak yeni iPhone modelleri Eylül ayında piyasaya sürüldüğünde, bu özellik hemen aktif değildi.

iOS 17.2 Beta Sürümüne Eylem Düğmesi için Çeviri Seçeneği Eklendi

Eylem Düğmesi Çeviri özelliği, kullanıcıların iPhone’un sesli komutlarını dinleyerek anında çeviri yapmasını sağlar. Basılı tuttuğunuzda, telefon, konuşulan metni algılar ve bir Çeviri penceresi açar. Bu pencere aracılığıyla daha önce Çeviri uygulamasında belirlediğiniz dilleri kullanarak metni bir dilden diğerine çevirebilirsiniz.

Bu özellikle, Çince, İngilizce, Hollandaca, Fransızca, Almanca, Endonezyaca, İtalyanca, İspanyolca, Korece, Japonca, Lehçe, Portekizce, Rusça, Tayca, Türkçe, Ukraynaca ve Vietnamca gibi birçok dilde kullanılabilir. Ayrıca, çevirilecek dilleri ayarlamak için Çeviri uygulamasında özel tercihlerinizi de belirleyebilirsiniz.

Eylem Düğmesi Çeviri seçeneğini etkinleştirmek için Ayarlar uygulamasını açın, Eylem Düğmesi seçeneğine gidin ve ardından Çeviri işlevini gelene kadar kaydırın. Bu güncelleme, kullanıcıların iletişimdeki engelleri daha da aşmalarına yardımcı olacak gibi görünüyor. iOS 17.2 beta sürümü ile bu özelliği deneyebilirsiniz.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon