iOS 17, Visual Lookup’ı Kullanarak Aracınızın Gösterge Panelindeki Sorunun Ne Olduğunu Söylüyor

Büşra Koça
A+A-
Reset

iOS 17, Apple’ın çektiğiniz fotoğraflardaki nesneleri tanımlayan ve size onlar hakkında daha fazla bilgi veren özelliği Visual Look Up için bazı büyük iyileştirmeler içeriyor. iOS 17’nin bir parçası olarak, bu özellik arabanızın gösterge panelindeki en yaygın sembollerden bazılarını tanıyacak şekilde genişletildi.

Bu simgeler arasında uyarı ışıklarından havalandırma delikleri, buz çözme ve daha fazlası gibi kafa karıştırıcı sembollere kadar çeşitli simgeler yer alıyor.

iOS 17 size aracınızın uyarı ışıkları hakkında daha fazla bilgi verebilir

Apple, bu yıl iOS 17’de bulunan Görsel Arama’ya yönelik birkaç iyileştirmeyi tanıttı:

  • Bir fotoğraftan benzer yemeklerin tariflerini bulabilirsiniz.
  • Bir fotoğraftan bir nesneyi kaldırdığınızda, doğrudan belirtme menüsünden onunla ilgili bilgilere bakabilirsiniz.
  • Videoda Görsel Arama: Herhangi bir karede videoyu duraklatın ve bir nesneye bakmak için bilgi simgesine dokunabilirsiniz.

Ancak Apple’ın bahsetmediği şey, iOS 17 sayesinde Visual Look Up’ın araba sembollerini tanıyacak şekilde genişletilmesi. Aynı resimdeki birden fazla sembolü ve simgeyi bile tanımlayabiliyor.

iOS 17, Visual Lookup'ı Kullanarak Aracınızın Gösterge Panelindeki Sorunun Ne Olduğunu Söylüyor

Visual Look Up resminizdeki simgeleri tanımladıktan sonra, iOS 17 Safari’deki her simge hakkında daha fazla bilgi edinmek için hızlı bağlantılar sağlıyor. Doğrudan Fotoğraflar uygulamasında, simgenin adını ve ne anlama geldiğine dair kısa bir açıklama veriyor.

iOS 17’deki otomatik semboller özelliği çok çeşitli sembolleri tanıyabiliyor. Bunlar arasında gösterge paneli uyarı ışıkları, klima kontrolü sembolleri, far seçenekleri, buz çözme ve çok daha fazlası yer alıyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon