iPhone 15 Pro, Power Bank’i Şarj Ediyor!

Büşra Koça
A+A-
Reset

Apple’ın yeni iPhone 15 Pro modelleri, geçen yılki iPhone 14 Pro modellerine kıyasla çok çeşitli yenilikler içeriyor. Şirket son olarak tescilli Lightning bağlantı noktasından uzaklaşarak endüstri standardı USB-C bağlantı noktasını tercih etti. Apple, yeni bağlantı noktasının getirdiği özellik setiyle ilgili çeşitli ilerlemeler kaydetti. Bununla birlikte, şu anda dezavantajları da var. Görünüşe göre iPhone 15 Pro’daki USB-C bağlantı noktası, şarj amacıyla bir powerbank ile eşleştirildiğinde olması gerektiği gibi çalışmıyor.

iPhone 15 Pro’daki USB-C güç almak yerine power bank’ı şarj ediyor

Reddit’teki bir kullanıcı iPhone 15 Pro’sunu bir Anker powerbank’e bağladı ve sonuçlar olması gerekenin tam tersiydi. iPhone 15 Pro’yu şarj etmek yerine tam tersi şekilde şarj oluyordu. Esrarengiz ve oldukça alışılmışın dışında olsa da Anker, kullanıcının iPhone’unu powerbank üzerindeki USB-C yerine USB-A portundan şarj etmesi gerektiğini belirtiyor.

Şirketin son güncellemesinde bu sorunu çözüp çözmediğini bilmiyoruz. iPhone 15 Pro modelleri ters kablolu şarj özelliği ile piyasaya sürüldü. Artık iPhone 15 Pro’nuzla başka bir iPhone’u şarj etme ve pilinizi paylaşma seçeneğiniz var. İki iPhone 15 Pro modelini birbirine bağlarsanız, pil yüzdesi daha yüksek olan iPhone verici olurken, pil yüzdesi daha düşük olan iPhone alıcı olacaktır. Bu durumda, güç bankasının kendisini şarj etmek yerine iPhone 15 Pro’yu şarj etmesi gerekirdi.

iPhone 15 Pro, Power Bank'i Şarj Ediyor!

Ayrıca iPhone 15 Pro’nun iPad Pro’yu şarj ettiğine dair raporlar da vardı. Görünüşe göre Apple’ın, gücün amaçlanan cihaza aktarılması için bir yazılım güncellemesiyle sorunu çözmesi gerekiyor. Apple bu özelliği Apple Watch, AirPods ve iPhone gibi daha küçük ürünleri şarj etmek için tasarladı. Daha büyük bir bataryaya sahip cihazlarla çalışırken, yalnızca güç almasına izin verilmelidir. Apple müdahale edebilir ve iPhone 15 Pro’nun cihazları algılama şeklini değiştirebilir.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon