Intel Yöneticisi Windows 12 Çıkışı İçin İpucu Verdi

Tibet Tan Aksoy
A+A-
Reset

Windows 12 söylentileri sektörde ilgi görmeye başladı ve şimdi Intel’in yöneticisinin piyasaya sürülmesinin 2024 yılında gerçekleşebileceğini iddia eden açıklamalarda bulundu.

Intel Bir Sonraki Windows İşletim Sistemi Sürümü Hakkında Bilgi Sahibi Olabilir, Windows 12 İçin 2024 Yılını İşaret Ediyor

Intel’in Finans Direktörü David Zinser, Citi 2023 Küresel Teknoloji Konferansı’nda kapsamlı bir röportaj verdi ve yönetici önümüzdeki yılın özellikle Windows için heyecan verici olacağını iddia etti. İşte söyledikleri:

Aslında 2024’ün özellikle Windows yenilemesi nedeniyle Windows istemcileri için oldukça iyi bir yıl olacağını düşünüyoruz. Ve hala kurulu veri tabanının oldukça eski olduğunu ve bir yenileme gerektirdiğini düşünüyoruz ki Windows katalizörü göz önüne alındığında önümüzdeki yılın bunun başlangıcı olabileceğini düşünüyoruz. Dolayısıyla 2024’ten itibaren işlerin nasıl gelişeceği konusunda iyimseriz.

Şimdi, burada Windows 12’den söz edildiği kesin değil ve “yenileme” ifadesi mevcut Windows 11’in potansiyel bir güncellemesine işaret ediyor olabilir, fakat benzer açıklamalar 2021’de de yapıldı ve Windows’un yeni bir sürümünün “yenileme” olduğu söylendi. Bu, henüz bir çıkış tarihinden emin olmasak da, Windows 12’nin gerçekten de piyasaya sürülmesinin planlandığı anlamına geliyor.

Intel Yöneticisi Windows 12 Çıkışı İçin İpucu Verdi

Windows 12 ile ilgili detaylar ise oldukça zayıf. Bununla birlikte, Microsoft’un uygulamalarıyla ilgili son yaklaşımına dayanarak, bir sonraki Windows sürümü de tüketici deneyimini çok daha gelişmiş hale getirmek için üretken yapay zekayı entegre ederek “AI işlemi” görecek gibi duruyor.

Sektörde Windows 12’nin “abonelik tabanlı” bir işletim sistemi olacağına dair haberler vardı, ancak bunlar şimdilik çürütülmesine rağmen bazı “ek” özelliklerin bir fiyatla geldiğini görebiliriz. Bununla birlikte, Windows 12’nin piyasaya sürülmesi ve onu kapsayan bilgiler şu anda erken aşamalarında; bu nedenle, burada kesin bir konuşma yapamayız.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon