Meta, Threads Gönderilerini Facebook’ta Yayınlamasının Geri Bildirimden İbaret Olduğunu Söyledi

Büşra Koça
A+A-
Reset

Meta, X’in(Twitter) rakibi Threads’in etkileşimini arttırmak amacıyla Threads’i büyütme taktiklerini hızlandırmaya başladı. Şirket Pazartesi günü yaptığı açıklamada, sosyal ağın Threads gönderilerini kullanıcıların Facebook akışlarına çapraz göndererek en yeni uygulamasını tanıttığını doğruladı.

Bu, diğer uygulamaları da dahil olmak üzere yeni özellikleri tanıtmak için düzenli olarak Facebook akışını kullanan Meta için tanıdık bir hareket. Şirket yıllardır Instagram Reels’ı Facebook akışındaki önerilere ekliyor ve ayrıca WhatsApp’taki işletmelerin Facebook akışlarında görünen reklamlar satın almasına izin veriyor. Ancak bu çabaların aksine, Facebook’taki Threads tanıtımları isteğe bağlı değil gibi görünüyor.

Şirket, gönderilerini Facebook’tan nasıl uzak tutacağını soran bir Threads kullanıcısına yanıt olarak “İnsanların Threads’teki en son içerikleri doğrudan Facebook ve Instagram’da görmelerini kolaylaştırmak için bir güncelleme başlattık” diye yazdı. “Ancak bunu geliştirmeye devam ederken sizinki gibi geri bildirimleri dinliyoruz.”

Meta, Ağustos ayında Threads gönderilerinin Instagram’da tanıtımını test etmeye başlamıştı, ancak bir vazgeçme özelliği sağlamadan gönderileri Facebook’a koyma hamlesi daha tartışmalı görünüyor. Bazı kullanıcılar Threads’i Facebook’tan çok daha farklı kullandıklarını ve Threads gönderilerinin Facebook arkadaşlarının önüne konulmasını istemeyebileceklerini belirtiyor.

Threads gönderilerini nasıl önerdiği ve kullanıcıların bu tür paylaşımlardan vazgeçmesine izin verip vermeyeceği hakkında daha fazla bilgi almak için Engadget Meta’ya ulaştı. Ancak şirket daha önce bir gün Threads’i güçlendirmek için çok daha büyük uygulamalarını kullanacağını ima etmiş. Threads piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra 100 milyon kayıt sayısına ulaştığında Mark Zuckerberg, büyümenin “çoğunlukla organik talep” ile gerçekleştiğini ve şirketin “henüz pek çok promosyonu bile açmadığını” belirtti.

Ancak Threads’in ilk patlayıcı büyümesi kısa ömürlü olmuştu ve takip eden haftalarda etkileşim önemli ölçüde düşmüştü. Insider’ın kısa süre önce yayınladığı bir rapora göre, hizmet son haftalarda çok daha canlı görünüyor ve indirmeler bir kez daha artmaya başlamış.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon