YouTube Music’te Yapay Zekayla Çalma Listesinize Özel Resimler Oluşturabileceksiniz!

Büşra Koça
A+A-
Reset

Google’ın sahibi olduğu şirket Salı günü yaptığı açıklamada, YouTube’un kullanıcıların üretken yapay zeka kullanarak özelleştirilmiş oynatma listesi resmi oluşturmasına olanak tanıyan yeni bir özellik sunduğunu duyurdu. Yeni deneysel özellik bugünden itibaren Amerika Birleşik Devletleri’ndeki İngilizce dil kullanıcıları için kullanıma sunuluyor. Şirket bu özelliği gelecekte başka bölgelere ve dillere de getirmeyi planlıyor.

Başlamak için, bir çalma listenizin mevcut varsayılan görüntüsüne tıklamanız gerekiyor. Buradan seyahat, doğa, manzara, fantezi, hayvanlar ve mizah gibi bir dizi tema arasında gezinebilirsiniz. Bir tema seçtikten sonra, çeşitli istemler arasında gezinebilirsiniz. Örneğin, hayvan temasını seçerseniz, “Ortaçağ Gotik tablosu tarzında” veya “Pop Art tablosu tarzında” bir pug resmi almayı seçebilirsiniz.

YouTube Music'te Yapay Zekayla Çalma Listesinize Özel Resimler Oluşturabileceksiniz!

Seçimlerinizi yaptıktan sonra “Oluştur” düğmesine tıklayabilirsiniz. Ardından, aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi AI tarafından oluşturulmuş görüntü alacaksınız. Beğendiğiniz bir tanesini bulduktan sonra, çalma listesi resminiz olarak görünmesi için “kaydet” düğmesine tıklayabilirsiniz.

Şirket bir blog yazısında, “Rehberli deneyim, kullanıcıların kişisel çalma listelerinizin benzersizliğini ifade eden türünün tek örneği kapak resmi oluşturmak için bir dizi görsel tema ve seçeneği zahmetsizce keşfetmelerine olanak tanır” dedi. “90’ların R&B’sinden ilham alan sabah işe gidip gelme çalma listeniz için mükemmel resmi bulmakta zorlanıyor musunuz? Merak etmeyin, sizi anlıyoruz.”

YouTube Music ayrıca önümüzdeki aylarda Ana Sayfa sekmesinde kullanıcıların hızlı bir şekilde geri dönmelerini ve tekrarladıkları şarkıları ve sanatçıları dinlemelerini kolaylaştıran yeni bir özellik başlatacağını da paylaştı. Kullanıcılar uygulamayı açtıklarında, son favorilerini Ana Sayfa sekmesinin en üstünde görecekler. Bu özellik, YouTube Music’in ana sayfasını, kullanıcıların hızlı bir şekilde geri dönüp son favorilerini dinlemelerine olanak tanıyan Spotify’ınkiyle aynı çizgiye getirecek. Şirket, bu lansmanın, kullanıcıların en sevdikleri müzikleri kolayca bulmalarına ve çalmalarına yardımcı olmak için YouTube Müzik uygulamasının bazı bölümlerini yeniden tasarlama çabalarının bir parçası olduğunu söylüyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon