Samsung, Katlanabilir Telefonlarına Özel Oyun Tasarlayarak Apple’a Meydan Okuyacak

Büşra Koça
A+A-
Reset

Apple, iPhone 15 Pro modelini yepyeni bir A17 Pro çip ile piyasaya sürdü. Bu çip, Resident Evil Village gibi üst düzey oyunları harici bir monitörde çalıştırmaya olanak tanıyan olağanüstü bir işlem gücüne sahip. Şirket, A17 Pro çipinden daha iyi yararlanmak amacıyla popüler oyunları platforma getirmek için oyun geliştiricileriyle birlikte çalışıyor. Samsung’un bazı özel oyunlarla mobil oyun kategorisine de adım attığı görülüyor.

Samsung, katlanabilir akıllı telefonlarına optimize edilmiş oyun başlıkları geliştirmek ve getirmek için Tencent, Epic ve diğer şirketlerle ortaklık yapıyor

Samsung’un katlanabilir serisine özel oyun başlıkları getirmek için Epic, Tencent ve daha fazlası gibi şirketlerle ortaklık yaptığı bildiriliyor (Hankyung aracılığıyla). Galaxy Flip ve Fold, Samsung’un en güçlü cihazı olan Galaxy Note serisinin yerini aldı. Note ve S serisi cihazlar arasındaki farklar çok küçük olsa da, şirketin seriye yenilik getirmesi muhtemelen en iyi karardı.

Galaxy Z Fold ve Galaxy Z Flip, katlanabilir teknoloji söz konusu olduğunda sektörün devleri olarak ortaya çıktı. Bununla birlikte Samsung, geliştiricilerin özel oyunlar üzerinde çalışmasıyla oyun için daha büyük ve daha esnek ekranlardan yararlanmayı hedefliyor. Tencent, Epic, Krafton Inc, Nexon Games Co, NCSOFT Corp ve Pearl Abyss Corp gibi şirketler popüler oyunlarını platforma getirmek için çalışırken, oyunlar Samsung’un katlanabilir cihazlarına özel olarak uyarlanacak.

Üst düzey oyun başlıkları Galaxy markalı katlanabilir akıllı telefon için optimize edileceğinden Samsung rakiplerine göre avantajlı olacak. Başlıklar, katlanabilir ekranın yanı sıra iç kısımlar için de optimize edilecek ve deneyimin katlanabilir bir cihazda olabildiğince sorunsuz olmasına olanak tanıyacak. Samsung’un bu çabaları, mobil oyun sektöründe Apple’a karşı daha iyi rekabet etmesini sağlayacak.

Samsung’un oyun şirketleriyle ortaklık kurma hamlesinin henüz ilk aşamalarında olduğunu ve oyunların gün ışığına çıkmasının zaman alacağını unutmamak gerekiyor. Rekabet açısından Apple’ın iPhone 15 Pro modelleri harici bir monitöre bağlanabiliyor ve kablosuz bir kumanda ile eşleştirilebiliyor. Bu da iPhone’un yanınızda taşıyabileceğiniz özel bir konsola dönüşmesini sağlıyor. Belki de Samsung bu özelliği dikkate almalı ve daha fazla kontrol ve özellik içeren kendi yinelemesini sunmalı.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon