Logitech’in Yeni Ergonomik Klavyesi Lansman Öncesi Sızdı

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Sızdırılan bazı ürün görsellerine göre, Logitech, “Wave Keys” adını taşıyan bir ergonomik klavye modeli üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Wave Keys, Logitech’in önceki Wave klavyelerine göre farklı bir tasarım anlayışını benimsemiş gibi görünüyor. İsminden de anlaşılacağı gibi, klavye dalga şeklinde bir tasarıma sahip, ancak bu kez biraz daha kavisli bir yapıya sahip. Ayrıca, ok tuşları sol tarafa kaydırılmış ve sağ shift tuşunun altına yerleştirilmiş. Ayrıca, tam boyutlu bir klavyede genellikle işlev tuşlarının bulunduğu yere yerleştirilen ok tuşları ve diğer tuşlar, yazdırma ekranı, kaydırma kilidi ve duraklatma tuşları için yer açmak için taşınmış gibi görünüyor.

Fonksiyon tuşları, çeşitli medya işlevlerini yerine getirmek üzere tasarlanmış ve Wave Keys klavye, Apple kullanıcılarına uyumlu olacak şekilde düşünülmüş. Bu nedenle, klavye, ctrl, alt ve windows tuşlarının yerine Apple klavyelerinde bulunan cmd ve opt tuşlarına sahiptir.

Wave Keys klavyenin dikkat çeken özelliklerinden biri, entegre bir avuç içi dayanağıdır. Bu yastıklı avuç içi dayanağı, sadece büyük değil, aynı zamanda zamanla kir ve lekeye karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir.

Bu klavye, hem Bluetooth hem de Logitech’in tescilli kablosuz bağlantı teknolojisini destekler. Ayrıca, şirket klavyenin üç yıla kadar pil ömrüne sahip olduğunu iddia etmektedir.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon