Seagate, Yeni Exos 24TB Sabit Sürücülerini Duyurdu

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Seagate Technology Holdings plc, dünya genelinde veri depolama teknolojisi ve çözümlerinde lider bir konumda bulunmaktadır ve şimdi yeni Seagate Exos X24 sabit disklerini piyasaya sürmüş bulunuyor. Her biri 2,4 TB kapasiteli olan bu diskler, 10 diski içinde barındırarak Seagate’in en yüksek yoğunluğa sahip sabit sürücülerinden birini sunuyor. Bu ürün, hiper ölçekli müşterilere ve ölçeklenebilir veri merkezlerine sahip işletmelere endüstri lideri toplam sahip olma maliyeti (TCO) sunma konusunda bir adım öne çıkıyor. Geleneksel manyetik kayıt (CMR) tabanlı 24 TB Exos X24, pazar lideri kapasite, yüksek performans ve kurumsal sınıf güvenilirlik sağlıyor. Ayrıca, bulut müşterilerine yönelik olarak 28 TB’a kadar kapasite sunan shingled manyetik kayıt (SMR) Exos X24 yapılandırmasının da esnekliğini koruyor.

Exos X24, maksimum depolama kapasitesi ve raf alanı verimliliği hedefiyle tasarlanmış bir ürün olarak, güçlü performansı ve kanıtlanmış teknolojisi ile hiper ölçek gereksinimlerine özel olarak üretilmiştir. Yeni helium tabanlı 3,5 inç 7200 RPM nearline sürücü, hem SATA hem de SAS arayüzlerini destekleyerek, yalnızca okuma veya yazma önbelleği kullanan çözümlere kıyasla üç kat daha iyi performans sunan gelişmiş bir önbellekleme özelliği sunmaktadır.

Seagate, Yeni Exos 24TB Sabit Sürücülerini Duyurdu

Exos X24 ayrıca 285 MB/sn’ye kadar artırılmış sürekli veri hızı (SDR) ve yüksek bir IOPS/Watt değeri ile güç verimliliği ve 2,5 milyon saatlik arızalar arası süre (MTBF) ile kanıtlanmış kurumsal sınıf güvenilirlik sunmaktadır. Kendi kendini şifreleyen sürücü (SED), SED-FIPS ve anında güvenli silme (ISE) gibi güvenlik özelliklerini içeren Seagate Secure şifreleme teknolojisine sahiptir. Exos X24, 5 yıllık sınırlı garanti ile sunulmaktadır.

Seagate’in Exos X24 kalifikasyon sürücüleri, şu anda önemli müşterilere gönderilmekte olup, üretim sürücüleri Aralık ayında geniş bir dağıtım ağına sunulacak. Ayrıca, Seagate’in 2024’ün başlarında üretime başlamayı planladığı 30 TB kapasiteli sabit diskler için temel teknoloji platformundan faydalandığını gözlemlemekteyiz, bu diskler Isı Destekli Manyetik Kayıt (HAMR) teknolojisi ile desteklenecek. Bu yeni ürünler, depolama çözümlerinde önemli bir dönüm noktasını temsil ediyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon