STALKER 2, 2024’ün İlk Çeyreğine Ertelendi

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Plaion Store STALKER 2’nin çıkış tarihini (1 Aralık) sızdırdığında, hayranlar bunun doğru çıkacağını umuyordu. Ne de olsa, geliştirici GSC Game World’ün son sözü, şu anda hala Steam sayfasında listelendiği gibi Aralık 2023 idi.

Dahası, oyunun Gamescom 2023’te oynanabilir olması çıkış tarihi sızıntısına daha fazla itibar kazandırmıştı. Ancak Geoff Keighley’in Opening Night Live programında bir çıkış tarihi fragmanı gelmeyince, bir gecikme olabileceğini tahmin ediyoruz.

Bu durum, resmi web sitesindeki bu URL’de bulunan güncellenmiş bilgi formu tarafından da doğrulandı: STALKER 2’nin PC ve Xbox Series S|X için 2024 yılının 1. çeyreğinde çıkması planlanıyor. Bilgi notunda ayrıca web sitesi, Steam ve GOG üzerinden ön siparişlerin başladığı belirtiliyor. Henüz durum bu şekil değil, ancak önümüzdeki birkaç saat içinde değişebilir. 24 Ağustos Ukrayna’nın Bağımsızlık Günü ve muhtemelen resmi duyuruyu da beraberinde getirecek.

Güncellenen STALKER 2 bilgi formu oyunla ilgili aşağıdaki ayrıntıları da içeriyor:

Birinci şahıs nişancı, sürükleyici simülasyon ve korkunun eşsiz birleşimi geri döndü. Ölümcül bir maceranın yoğun atmosferi içinde, yeni nesil grafikler ve zengin bir anlatı eşliğinde kendinizi karmaşık bir şekilde detaylandırılmış açık dünyaya bırakın. S.T.A.L.K.E.R. 2: S.T.A.L.K.E.R. deneyiminin zirvesi olmayı hedefleyen Heart of Chornobyl, benzersiz, kendine özgü bir dünya ve oyuncunun seçimleriyle şekillenen bir hikaye sunuyor.

  • Yerel bir kıyamet sonrası karanlık bilim kurgu ortamında gelişen dallı sinematik bir hikayede önemli bir rol oynayın.
  • Birinci şahıs nişancı, sürükleyici simülasyon ve korku unsurlarını içeren türünün tek örneği bir oynanışı deneyimleyin.
  • Zorlu koşullarda, tehlikelerde ve düşman yerel halkta hayatta kalmak için yiyecek, içecek, ilaç gibi önemli ve değerli malzemeleri aramaya dayanan hayatta kalma mekaniği.
  • Bu toprakların karanlık sırlarına ışık tutun, mutantları avlayın ve oyun değiştiren yakınlıklara sahip değerli eserleri aramak için gizemli anomalileri keşfedin.
  • Çeşitli düşmanlara, yükseltebileceğiniz ve özelleştirebileceğiniz 30’dan fazla ateşli silah modeline karşı taktiksel çatışmalarda hayatta kalmaya çalışın.
  • Unreal Engine 5 tarafından desteklenen kıyaslama ölçütü grafiklerini deneyimleyin

STALKER 2’nin uzun ve sorunlu geliştirme hayatı, hayranların umduğundan biraz daha geç de olsa nihayet sona ermek üzere. GSC Game World ilk olarak 2010 yılında 2012’de piyasaya sürülmek üzere bu devam oyununu duyurmuştu, ancak geliştirici 2011’in sonlarında dağıldı. Stüdyo Aralık 2014’te tekrar bir araya geldi ve Cossacks 3’ü yapmaya başladı. Ancak, asıl hedefleri 2018’de hedeflenen 2021 lansman penceresi için yeniden duyurulan STALKER 2’ye geri dönmekti. Stüdyo tarafından paylaşılan ilk somut tarih 28 Nisan 2022’ydi ve bu tarih tekrar Aralık 2022’ye kaydı. Ardından, Rusya-Ukrayna savaşı aniden patladı ve Ukraynalı geliştiricileri, yönlerini bulana kadar birkaç ay boyunca çalışmaya ara vermek zorunda kaldılar.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon