Tekken 8 26 Ocak 2024’te çıkacak

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Bu yıl, dövüş oyunu hayranları Street Fighter 6, Mortal Kombat 1 ve Guilty Gear Strive gibi oyunlarla oldukça memnun ediliyor. Gamescom 2023 etkinliğinde Bandai Namco’nun sürprizi ise Tekken 8’in çıkış tarihi ile geldi: Oyun, 26 Ocak tarihinde PC, PS5 ve Xbox Series X/S platformları için raflardaki yerini alacak. Bu duyuruyla birlikte beat ’em up hayranları, en azından 2024’ün başlarına kadar sürecek bir dövüş oyunu şenliği yaşayacaklar. Oyunun ön siparişleri de bugün itibarıyla açılıyor.

Uzun soluklu Tekken serisinin onuncu oyunu olan Tekken 8, tam 32 farklı dövüşçüyü bünyesinde barındırıyor. Bu dövüşçüler arasında şanslı bir şekilde King de bulunuyor. Son yayınlanan fragmanda, oyunun “yepyeni bir Tekken destanının” başladığı vurgulanıyor ve serinin uzun süreli antagonisti Heihachi Mishima’nın artık aramızda olmadığı belirtiliyor.

Tekken 8 ayrıca Arcade Quest adını taşıyan yepyeni bir tek oyunculu mod sunacak. Oyuncular, kendi özgün karakterlerini yaratarak sanal bir atari salonunda Tekken turnuvalarına katılabilecekler. Bu mod, oldukça meta bir yaklaşımla tasarlanmış gibi görünüyor, oyuncuları daha da derin bir deneyime çekmeyi amaçlıyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon